Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Tym razem to Parlament Europejski stał się miejscem dyskusji przedstawicieli 11 krajów na temat medycznej marihuany. W centrum uwagi była Irlandia.

Graham de Barra, szef organizacji Help Not Harm, przypomniał postać irlandzkiego doktora, Williama Booke’a O’Shaughnessy’ego, który już w połowie XIX wieku publikował naukowe artykuły na temat użycia konopi indyjskich w zachodniej medycynie. – Irlandia pozostaje inkubatorem dla badań nad kannabinoidach, ale medyczna marihuana jest nadal nielegalna – powiedział de Barra.

To jednak może się wkrótce zmienić. Dzień po debacie w Parlamencie Europejskim, irlandzki rząd obradował nad ustawą o medycznej marihuanie. Tamtejszy minister zdrowia, Simon Harris stwierdził, że choć ma wątpliwości co do niektórych aspektów ustawy, nie będzie blokował prac nad nowym prawem.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Podczas konferencji w Parlamencie Europejskim przemawiało 14 osób. Każda z nich podkreślała potrzebę wprowadzenia nowych regulacji dotyczących medycznej marihuany oraz edukacji lekarzy, a także prowadzenia kolejnych badań. – Wielu neurologów nie ma pojęcia o kannabinoidach. Wiedzą tylko tyle, że to narkotyk dla rastamanów – przyznał Dominique Lossignol, belgijski specjalista od leczenia nowotworów i bólu.

Podsumowując spotkanie, przedstawiciel Niemiec, Stefan Eck, przyjął waleczną postawę. – Przez 5 tys. lat konopie indyjskie były używane do leczenia ludzi, dlatego uważam, że pora, by w Unii Europejskiej zalegalizować medyczną marihuanę. Musimy pamiętać, że zakaz stosowania marihuany jest zupełnie nielogiczny – alkohol i papierosy przecież są legalne – mówił. Na koniec rzucił krótkie, ale treściwe: – Legalize it!

Źródło: Leafy, leafy.com

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja