Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

To tak naprawdę niewiele, ale mimo wszystko duży krok w drodze ku odzyskaniu konopi przez europejskich rolników. Parlament Europejski podniósł dopuszczalny poziom zawartości THC w konopiach włóknistych z 0,2 proc. do 0,3 proc.

O podwyższenie dotychczasowego limitu wnioskowało Europejskie Stowarzyszenie Konopi Przemysłowych. Jednak to decyzje europosłów były decydujące w zmianach dotyczących Wspólnej Polityki Rolnej (WPR). O decyzji, która zapadła w miniony piątek poinformował portal Cannabis Mag.

– To historyczny moment dla naszej branży, dla rolników, dla zielonej przyszłości i dla wszystkich Europejczyków – powiedział prezes Europejskiego Stowarzyszenia Konopi Przemysłowych Daniel Kruse.

Konopie na liście produktów regulowanych

Europosłowie przegłosowali również umieszczenie konopi na liście produktów regulowanych normami handlowymi, co poprawi warunki produkcji, możliwości sprzedaży i jakość towaru. W efekcie może to przyczynić się do rozpędu konopnego rynku w Europie.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Dopuszczalny limit THC na poziomie 0,20% okazał się szczególnie kłopotliwy dla rolników. Podniesienie limitu do 0,3%, mimo że jest tylko kroplą w morzu potrzeb, stało się wybawieniem dla wielu farmerów, a zwłaszcza producentów suszu i oleju CDB. Poziom tego składniku w konopiach rośnie proporcjonalnie do THC.

Limit 0,2 proc. THC w konopiach włóknistych wprowadzono w 1984 . Wcześniej dopuszczalna zawartość tego składnika wynosiła 0,5 proc!

Źródło: http://wolnekonopie.org/

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja