Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Ola zmarła 2 lata temu na padaczkę lekooporną. Jej mama domaga się 150 tysięcy złotych odszkodowania od Centrum Zdrowia Dziecka. Szpital odmówił terapii medyczna marihuaną.

Kuracja medyczna marihuana pomaga pacjentom cierpiącym na padaczkę lekooporna. Tak było w przypadku Oli Janowicz – 4-letniej dziewczynki, która zmarła dwa lata temu. Teraz jej matka domaga się odszkodowania od Centrum Zdrowia Dziecka, za to, że musiała bezradnie patrzeć na cierpienie córki, kiedy lekarstwo było w zasięgu ręki.

– Zarzuty są takie, że odmówiono leczenia dziecku, które tego wymagało – skarży się Paulina Janowicz, matka Oli.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Zwolniono lekarza, który chciał pomóc.

Doktor Marek Bachański, neurolog, który pracował w Centrum Zdrowia Dziecka, był przekonany o skuteczności leczenia medyczną marihuaną. Pan Bachański był zdecydowany podjęcia takiej terapii, niestety został zwolniony 3 lata temu.

Pacjentów, Dr. Bachańskiego, w tym Olę Janowicz, przejął inny lekarz, który leczenia medyczną marihuaną odmówił. Mała Ola nigdy nie otrzymała leku, który miał byc dla niej importowany.

– Pani Paulinie powiedziano, że wobec jej córki taka terapia nie zostanie zastosowana. Zostało wystawione oświadczenie, że taka terapia nie jest w placówce prowadzona, co nie było prawdą. Dlatego składamy pozew przeciwko tej placówce – mówi adwokat Monika Diehl.

Kupi leki dla potrzebujących

Pani Paulina żąda 150 tysięcy złotych zadośćuczynienia za naruszenie jej dóbr osobistych. Jeżeli uda się jej wygrać proces, pieniądze będą przekazane na rzecz Fundacji “Ola”

– Pieniążki, jeśli je wygramy, przeznaczymy na to, żeby zakupić ekstrakty i je rozdawać najbardziej potrzebującym – tłumaczy mam zmarłej Oli.

Po śmierci Oli Janowicz Sejm znowelizował prawo, w listopadzie 2017 zalegalizował medyczna marihuanę w Polsce, a doktor Marek Bachański został przywrócony do pracy w Centrum Zdrowia Dziecka. Mimo to nadal nie może leczyc medyczną marihuana w placówce.

2 lata temu mieliśmy zaszczyt przeprowadzić wywiad z Pauliną Janowicz, który znajdziecie tutaj.

Źródło: ”tvn”

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja