Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Wiadomość, że PiS chce medycznej marihuany w aptekach, gruchnęła we wtorek. – My, jako Prawo i Sprawiedliwość, opowiadamy się za tym, aby lecznicza marihuana była dostępna na receptę w aptekach – powiedziała rzecznik PiS Beata Mazurek. Premier Szydło ma jednak inny pomysł…

Premier Beata Szydło swoim zdaniem podzieliła się z mediami tuż po rewelacjach podanych przez Mazurek. Z jej wypowiedzi wynika, że ma duży dystans do legalizacji medycznej marihuany.

– Jeśli chodzi o leczniczą marihuanę, myślę, że tutaj ważne jest zdanie ekspertów. To jest ważny temat na pewno, ale też temat trudny, budzący dyskusję. Zawsze w takich sytuacjach bardziej powinno się liczyć się zdanie ekspertów niż polityków. Jeżeli eksperci wskażą takie zalecenia, wówczas debata w Sejmie może się odbywać – powiedziała premier.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Choć w listopadzie minął termin, sejmowa podkomisja nadal nie zakończyła prac nad projektem nowelizacji dot. medycznego wykorzystania marihuany, złożonym przez Kukiz’15.

PiS chce medycznej marihuany w aptekach

Do tej pory na temat prac wypowiadał się wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas, który zapowiedział, że jeśli medyczna marihuana zostanie zalegalizowana, wprowadzonych zostanie wiele obostrzeń utrudniających do niej dostęp.

– Mam nadzieję, że komisja zdrowia jak najszybciej swoje prace zakończy i prześle projekt sprawozdania pod obrady parlamentu – podsumowala wtorkową konferencję Beata Mazurek.

Deklaracja prawdopodobnie miała związek ze śmiercią Tomasza Kality z SLD. Polityk zmarł w poniedziałek. Wiosną 2016 roku zdiagnozowano u niego guza mózgu. Od tego czasu stał się orędownikiem legalizacji medycznej marihuany, która również jemu mogłaby pomoc.

Źródło: polsatnews.pl

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

1 KOMENTARZ

  1. w tym popierdolonym zacofanym państwie nigdy nie dozyjemy legalu nawet maedycznej marii, możecie to sobie wodą zapić a takie newsy schować gleboko

Comments are closed.