Plemię Indian zakłada plantację marihuany

0
Biznes konopny rdzennych aremykanów
Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

Pinoleville Pomo Nation, 250-osobowe plemię rdzennych mieszańców Ameryki zamieszkujące region Kalifornii znany jako Emerald Triangle, planuje na swoim terenie otworzyć zamkniętą plantację konopi o wielkości 2,5 akra. Tym samym będzie pierwszym plemieniem hodującym i sprzedającym marihuanę medyczną w Kalifornii.

Plemię zakłada plantację marihuany

Otwarcie hodowli będzie możliwe dzięki nowym wytycznym Ministerstwa Sprawiedliwości, które nakazuje federalnym agencjom ds. walki z narkotykami zezwolić na uprawę i dystrybucję konopi na terenach plemiennych.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
Podoba ci się? Polub nas

Wśród lokalnych decyzja ma zarówno zwolenników jak i przeciwników. Przeciwnicy obawiają się o dużą skalę operacji, która może znacznie utrudnić państwu kontrolę nad przedsięwzięciem. Dodatkowo, lokalne władze martwią się o negatywny wpływ plantacji na środowisko naturalne.

Zwolennicy przekonują zaś, że wraz z nowym prawem pojawiła się szansa dla rdzennych społeczności do zarobku dzięki produkcji hemp – zarobku tak potrzebnego, by zapewnić członkom plemienia dostęp do edukacji, służby zdrowia i opieki nad starszymi.

Medyczna marihuana

Przedstawiciele Indian przekonują, że marihuana hodowana na ich terenach będzie przeznaczona „wyłącznie na użytek medyczny”, a każdy członek plemienia, który nie będzie respektował tej zasady zostanie oddany w ręce lokalnych władz. Inwestycja ma pochłonąć 10 mln $.

Źródło: Max Cherney, Vice

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja