Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

„Podziemie nadziei” zwyciężył w plebiscycie publiczności festiwalu Watch Docs. Do grona zwycięzców dołącza pierwszy polski film dokumenalny o medycznej marihuanie.

„Podziemie nadziei” w reżyserii Jana Bluza to najwyżej oceniony przez widzów film tegorocznej edycji festiwalu (ocena: 4,74).

Mimo faktów przemawiających na korzyść marihuany medycznej, leczenie nią nadal wzbudza sporo kontrowersji w Polsce. Film opowiada o podziemiu zwolenników leczenia konopiami indyjskimi –  od pacjentów i ich rodzin, przez lekarzy, aż po aktywistów działających na rzecz legalizacji i ludzi produkujących oleje rso. Film powstawał w momencie gdy marihuana medyczna była w Polsce nielegalna.

Autor porównuje sytuację w Polsce i w Hiszpanii, Słowenii oraz Izraelu. Puenta płynąca z tej historii jest jednoznaczna – jedyna grupa, która korzysta na prohibicji marihuany są grupy przestępcze oraz dealerzy.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Kolejne miejsca w plebiscycie publiczności zajęły kolejno następujące filmy: „W ostatniej chwili” (4,73); „Proces: Federacja Rosyjska vs. Oleg Sencow” (4,72), „Saper” (4,72), „Bliscy nieznajomi” (4,71). Serdecznie gratulujemy twórcom wszystkich filmów.

O tym gdzie będzie można zobaczyć film „Podziemie Nadziei” oraz jak on powstawał rozmawialiśmy z reżyserem filmu a rozmowę opublikujemy już wkrtóce na łamach naszego portalu.

Trailer filmu:

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja