Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

Co wolno, a czego nie w związku z legalizacją marihuany? Taki instruktażowy filmik nagrali policjanci z Chicago. Mundurowi tłumaczą w nim jakie zmiany związane z legalizacją konopi wejdą w życie od 1 stycznia 2020 r.

Filmik o marihuanie został opublikowany na portalu społecznościowym policji z Chicago. Jest to część prowadzonej w mieście kampanii – Cannabis Facts Chicago Public Service.

W nagranym video policjant rzetelnie informuje o tym, że już od 1 stycznia marihuanę będą mogły kupować osoby od 21 roku życia. Funkcjonariusz informuje też o limitach kupowanych konopi. Ci, którzy zdecydują się na zakup marihuany będą mogli mieć przy sobie 30 gramów suszu oraz 5 gramów koncentratu.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Policjant w filmiku przypomina też o wszelkich zakazach, które w ramach legalizacji marihuany będą obowiązywać mieszkańców stanu Illinois. Jedno z obostrzeń dotyczy zakazu własnej uprawy marihuany. Wyjątkiem będą tylko te osoby, które mają wydane zaświadczenie zdrowotne.

Sprzedaż tylko dla licencjonowanych dilerów

W ramach legalizacji, nielegalna będzie prywatna sprzedaż marihuany. Dystrybucją zajmować będą się mogły tylko licencjonowane punkty. Oprócz tego przepisy przewidują zakaz konsumpcji marihuany w pojazdach mechanicznych oraz w miejscach publicznych.

W filmiku policjant wyjaśnia co zalicza się do miejsc publicznych. Chodzi tu przede wszystkim o ulice, chodniki, parki, place zabaw, werandy oraz te wszystkie miejsca, w których osoba paląca konopie może być obserwowana przez innych.

Używanie konopi będzie za to możliwe w niektórych firmach, za specjalnym zezwoleniem. Z kolei właściciele mieszkań socjalnych będą mieli prawo wyboru, czy marihuanę można konsumować w mieszkaniach, czy nie.

Konopie, jak wynik z informacji podanych przez policjanta z Chicago, muszą też być odpowiednio przewożone w samochodzie. Powinny się znajdować w specjalnym pudełku i być niewidoczne dla dzieci.

Oprócz filmiku nagranego przez departament policji w Chicago, cały czas prowadzona jest kampania informacyjna w mieście. Organizowane są również specjalne spotkanie edukacyjne z mieszkańcami.

Źródło: https://cnbs.pl/

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja