Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Portugalski parlament uchwalił ustawę legalizującą marihuanę medyczną. Mimo tego, że uprawa na własny użytek będzie nadal zakazana, marihuanę będzie można dostać na receptę.

Portugalia zdekryminalizowała używanie wszystkich narkotyków w roku 2001 w celu zwalczania epidemii heroiny, natomiast legalne plantacje konopi służyły produkcji marihuany jedynie na eksport.

Tylko jedna partia, centroprawicowa CDS-PP, wstrzymała się w głosowaniu mającym na celu zalegalizować leki na bazie marihuany. Terapia konopiami indyjskimi powinna być dostępna w leczeniu przewlekłego bólu, zespołu stresu pourazowego, skutków ubocznych terapii nowotworowej i innych dolegliwości.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Ostatnim krokiem jest podpisanie ustawy przez prezydenta Marcelo Rebelo de Souza, który wydaje się jedynie formalnością.

Wszystkie leki będą wymagać specjalnej licencji wystawionej przez Infarmed – organu, który w zeszłym roku pozwolił na plantacje marihuany medycznej w środkowej Portugalii.

Portugalia ma klimat umiarkowany z łagodnymi zimami, ciepłymi latami i wieloma słonecznymi dniami, który jest porównywany do Kaliforni. To czyni ten kraj idealnym miejsce na uprawę konopi indyjskich.

Kanada zalegalizowała rekreacyjne używanie marihuany – poczytaj o tym tutaj.

Źródło: ”reuters.com”

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja