Przemycali haszysz z Afryki do Hiszpanii, a następnie do innych krajów UE [VIDEO]

0
Przejęto 650 kilogramów haszyszu i zatrzymano 13 osób zamieszany w jego przemyt. To efekt wspólnej akcji CBŚP oraz hiszpańskiej Ocon Sur Guardia Civil oraz szwedzkich służb przy wsparciu Europolu.
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Przejęto 650 kilogramów haszyszu i zatrzymano 13 osób zamieszany w jego przemyt. To efekt wspólnej akcji CBŚP, hiszpańskiej Ocon Sur Guardia Civil oraz szwedzkich służb przy wsparciu Europolu.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że członkowie zorganizowanej grupy przemycali haszysz z Afryki do Hiszpanii, a następnie samochodami ciężarowymi do innych państw UE.

W skład tej grupy wchodzili przede wszystkim Polacy, ale działający na terenie wielu krajów europejskich. Według śledczych mogli oni w sumie przemycić ok. 10 ton haszyszu.

Aby ustalić wszystkich członków grupy oraz sposób ich działania funkcjonariusze CBŚP ściśle współpracowali z hiszpańską jednostką Ocon Sur Guardia Civil i innymi służbami krajów europejskich, przy wsparciu Europolu i oficera łącznikowego polskiej Policji w Madrycie.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Przejęto kilka transportów haszyszu

Pierwsze uderzenie w przemytników haszyszu miało miejsce w czerwcu 2020 roku, kiedy to na terenie Szwecji przejęto transport haszu jadący z Hiszpanii. W samochodzie ciężarowym polskiego przewoźnika oficjalnie transportowano aluminiowe taśmy, a oprócz tego towaru znajdowało się także prawie 400 kg haszyszu, który najprawdopodobniej miał być wprowadzony do obrotu na terenie Szwecji.

Pod koniec 2020 roku na terenie Hiszpanii zatrzymano kolejnego kierowcę samochodu ciężarowego, w którym ukryty był towar. Tym razem służby przejęły marihuanę oraz haszysz, o łącznej wadze 149 kilogramów, które ukryto w meblach.

W drugiej połowie 2021 roku funkcjonariusze Ocon Sur Guardia Civil na terenie Hiszpanii zatrzymali jednego z podejrzanych o kierowanie grupą. Wówczas to, przejęto blisko 100 kilogramów haszyszu, fałszywe legitymacje hiszpańskiej służby Guardia Civil oraz dokumentację związaną z działalnością grupy.

Finał zatrzymań nastąpił w Hiszpanii, w styczniu 2022 roku, kiedy to zatrzymano drugiego podejrzanego o kierowanie grupą, tym razem obywatela Danii pochodzenia polskiego.

Źródło: policja.pl

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja