Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Rekord Kombinatu Konopnego pobity! Firma konopna CanPoland S.A. zebrała prawie 4,5 miliona złotych w około 10 minut! Konopie kolejny raz pokazują swoją moc.

Niedawno informowaliśmy o tym, iż polska firma konopna będzie producentem medycznej marihuany. Dziś przeprowadzona była zbiórka crowdfundingowa i w mniej więcej 10 minut CanPoland S.A. zebrało prawie 4,5 miliona złotych. Pobiła tym samym jeszcze świeży rekord Kombinatu Konopnego. Skontaktowaliśmy się z założycielem firmy, Zbigniewem Pisarskim i otrzymaliśmy jego komentarz tuż po zakończeniu zbiórki.

„Jako były wyczynowy sportowiec cenię sobie zasady fair play. Wierzę, że w biznesie mogą one również być stosowane. Dziś jesteśmy zwycięzcą, ale czeka nas dalsza droga na konopnym rynku.” – skomentował w rozmowie z nami.

W branży konopnej wybuchło oburzenie po tym, jak firma zapowiedziała, że będzie produkować marihuanę w Polsce. Powód? W naszym kraju konopi indyjskich hodować nie wolno i uważano to za zwykły clickbait. Cannabis bowiem będzie sprowadzany zza granicy i na terenie Łodzi szykowany do dalszej dystrybucji. W rozmowie z Mopsem wyjaśniono jednak, że prawo polskie wymaga takiej nomenklatury. Jeśli CanPoland mówiłoby, że będzie to proces pakowania i dystrybucji, nikt nie przyznałby im odpowiednich zezwoleń. Zbigniew Pisarski zapewnia, że wszystko będzie prowadzone na najwyższym możliwym poziomie.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

„Spółka jest bogatsza o ponad 4 miliony złotych, ale jednocześnie posiada 576 zobowiązań wobec nowych akcjonariuszy. Jest to radość, ale i obowiązki.” – Kończy wypowiedź założyciel firmy CanPoland S.A.

Cały wywiad przeprowadzony tuż po zbiórce ze Zbigniewem Pisarskim możecie posłuchać lub przeczytać tutaj: https://www.otwieramyoczy.pl/22-konopie-przejely-crowdfunding-zbigniew-pisarski/ 

Mateusz Zbojna – autor pierwszego podcastu konopnego w Polsce Otwieramy Oczy

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja