Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

Legalizacja medycznej marihuany w Polsce to zdaniem Roberta Makłowicza przejaw zdrowego rozsądku. – Nie ma się czym zachwycać, bo – z tego, co wiem – przegłosowana ustawa będzie dużo mniej liberalna niż pierwotny projekt – twierdzi krytyk kulinarny.

Jego zdaniem fakt, że konopie będą sprowadzane z zagranicy, podniesie ceny. To z kolei spowoduje, że wiele osób nie będzie mogło sobie pozwolić na zakup leków. – W gruncie rzeczy można tę ustawę ocenić jako hipokryzję i brak zrozumienia problemu – mówi.

Jego zdaniem, największym plusem wprowadzenia nowej ustawy jest zaprzestania karania chorych i ich bliskich za próby zdobycia leczniczej marihuany. Podkreśla, że dla niego jest to jedyna zaleta zmiany, pozostałą część nazywa wprost – hipokryzją.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Makłowicz uważa, że medyczna marihuana powinna być legalna od dawna. – Nie trzeba być Einsteinem, by wiedzieć, że medyczna marihuana przynosi ulgę wielu cierpiącym ludziom. Dla osób z padaczką lekooporną jest czasami zbawienna. Powinna być zatem bardzo łatwo dostępna – przekonuje. Podkreśla, że to PiS boi się, że Polacy znaczną uprawiać marihuanę rekreacyjnie.

Czy Czesi leżą upaleni na ulicy?

– Nie trzeba brać przykładu z odległego Urugwaju! Wystarczy spojrzeć na sąsiadów – Czechy. Tam racjonalnie podchodzą do tematu, więc pozwolili posiadać swoim obywatelom zarówno rekreacyjną, jak i leczniczą konopie – tłumaczy Makłowicz. jego zdaniem, właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu marihuana przestała być opłacalnym źródłem dochodu dla mafii, a z kolei nastolatki nie sięgają po groźniejsze dopalacze. – Czy legalizacja sprawiła, że dzieciaki leżą upalone na ziemi, a Czesi są jacyś niezrównoważeni? Oczywiście, że nie – zapewnia.

Robert Makłowicz

Robert Makłowicz apeluje, by w zmianie prawa pójść znacznie dalej. – Kolejnym krokiem jest nie tyle depenalizacja, co legalizacja marihuany. Wiem, że w dzisiejszej sytuacji politycznej to niemożliwe, ale dziwię się, że poprzednie rządy nie zrobiły więcej w sprawie liberalizacji prawa. Można to było załatwić już kilka lat temu – mówi.

Źródło: noizz.pl

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

1 KOMENTARZ

  1. Bo PO i reszcie nie zależy na Polakach i ich prawach do leczenia i spędzania wolnego czasu. Zauważcie, że dopiero za rząu PiS cokolwiek ruszyło w tej sprawie pomimo ich stanowiska w tej sprawie

Comments are closed.