Rosjanie zablokują Wikipedię?

0
Putin blokuje Wikipedię
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Rosja grozi blokadą wirtualnej encyklopedii przez artykuł o charas.

Indyjski haszysz charasRosjanie chcą zakazać swoim obywatelom korzystania z Wikipedii po tym, jak jej twórcy odmówili usunięcia artykułu o charas – haszyszowej odmianie konopi. Artykuł mówi o tym czym jest charas i jak go przyrządzić.

Rosyjska federalna służba nadzoru w sferze łączności, technologii informatycznych i masowego przekazu Roskomnadzor skontaktowała się oficjalnie z administratorem Wikipedii po tym, jak zapadł wyrok sądu w sprawie artykułu rzekomo propagującego sięganie po nielegalne substancje.

Agencja wyjaśnia, że blokada jedynie kontrowersyjnego artykułu jest niemożliwa z przyczyn technicznych, zależnych od administratora encyklopedii. Oznacza to, że aby rosyjscy obywatele uniknęli natrafienia na feralny artykuł, trzeba będzie po prostu zablokować Wikipedię. Co dziwne, Wikipedia podaje, że już około 25 jej haseł, głównie związanych z narkotykami i samobójstwem, jest niedostępnych
w Rosji.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

To nie pierwsza taka sytuacja w Rosji – Roskomnadzor groził już m.in. administratorom Google, Facebooka i Twittera. W 2013 Reddit musiał usunąć link do artykułu o grzybkach halucynogenach by Rosjanie mogli nadal korzystać z serwisu.

Źródło: Anthony Cuthbertson, International Business Times

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja