Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

4,3 miliarda dolarów w pierwszym roku – na taką kwotę Firma Deloitte zajmująca się doradztwem inwestycyjnym, oszacowała wielkość rynku marihuany w Kanadzie, która zalegalizowała marihuanę.

Legalizacja konopi indyjskich w Kanadzie stała się faktem. Kanadyjski senat przyjął ustawę C-45, zgodnie z którą, osoby pełnoletnie będą mogły legalnie kupić marihuanę. New Frontier Data przewiduje, że procent regularnie używających konsumentów może wzrosnąć nawet do 22%.

Mimo obaw części środowisk lekarskich, premier Justin Trudeau, opowiedział się za legalizacją marihuany – dzięki temu będzie utrudniony dostęp do narkotyków nieletnim.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Ile można na tym zarobić?

Odpowiedź jest dosyć prosta i konkretna – bardzo dużo. Legalny rynek do roku 2020 może być wart 5 miliardów dolarów(USD) – podaje Canadian Imperial Bank of Commerce. New Frontier Data przewiduje, że do roku 2025 będzie on wart 7 miliardów USD.

Oprócz benefitów finansowych, eksperci spodziewają się spadek sprzedaży alkoholi, gdyż część konsumentów ‘przerzuci’ się na legalna marihuanę.

Konkretny ‘zastrzyk’ finansowy otrzyma również samo Państwo – minister finansów wprowadził podatek od marihuany rekreacyjnej w wysokości 1 dolara za gram lub 10% wartości zakupu.

W USA obroty ze sprzedaży marihuany w roku 2018 mają osiągnąć nawet 10 miliardów dolarów – to 50% więcej niż w roku 2017. Poczytaj o tym tutaj.

Źródło: focus.pl

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja