Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Funkcjonariusze policji z komend wojewódzkich w Rzeszowie i Lublinie, zlikwidowali trzy nielegalne uprawy marihuany. Zabezpieczyli tam ponad 107 kg zioła i ponad 2400 roślin. Zatrzymano 18 osób, w tym 10 ciu wietnamczyków.

Policjanci z Rzeszowa i Lublina, od wielu miesięcy są na tropie zorganizowanej grupy przestępczej uprawiającej marihuanę. W zeszłym roku zlikwidowali 4 uprawy, znaleźli 9700 krzaków i 242 kg marihuany.

W sobotę rano, policjanci kryminalni z Rzeszowa i Lublina, przy wsparciu antyterrorystów z Rzeszowa i Gorzowa Wlkp, zlikwidowali trzy kolejne uprawy: w miejscowości Kijas (woj. śląskie), w Popowie (woj. lubuskie), oraz w Dobrzykowie (woj. mazowieckie).

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Wartość całej instalacji wentylacyjnej i uprawowej to nawet 100 tys. zł, w przypadku każdej uprawy. Magazyny były podzielone na strefy gdzie w każdej znajdowały się rośliny w różnych fazach wzrostu, od sadzonek po, gotowy do sprzedaży, susz.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 4,5 mln zł.

Najmłodszy z zatrzymanych wietnamczyków miał zaledwie 17 lat. Mieszkali w budynkach, gdzie była uprawa, pielęgnowali rośliny i nie mogli wychodzić na zewnątrz.  

Prokurator z Rzeszowa przedstawił dwóm podejrzanym, kierującym procederem, zarzuty handlu ludźmi.

Chciał zapalić skręta policjantem. Czytaj tutaj.

Źródło: ”nowiny24.pl”

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja