Sprzątanie miasta za darmowego jointa

0
darmowy joint za porządki
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Colorado Springs, USA: Cannabis Club oferuje mieszkańcom zioło w zamian za pomoc w pracach społecznych na rzecz miasta.

trawa dla sprzątaczy ochotników

Kto lubi sprzątać? Porządki zawsze przychodzą ciężko. Szczególnie, jeśli w grę wchodzi sprzątanie przestrzeni publicznej naszego miasta. Wygląda na to, że Colorado Springs w USA znalazło świetną motywację, by mieszkańcy chętniej zaangażowali się w prace społeczne na rzecz miejscowości.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Popularny Cannabis Club The Pothole i kilka towarzyszących klubów zorganizowało akcję zachęcającą wolontariuszy do prac na rzecz lokalnej społeczności przez… darmowe zioło. Każdy worek śmieci zebranych na terenie miasta wynagradzają darmowym jointem.

rozdawanie jointów

W końcu joint znaczy wspólny

Organizatorzy bardzo dobrze przygotowali się do przedsięwzięcia, rolując ponad 300 jointów do rozdania każdemu wolontariuszowi który ukończył 21. rok życia. Oprócz zioła, aktywni mieszkańcy dostali również darmowy posiłek.

Chętnych nie brakowało a wśród wolontariuszy znaleźli się nawet i radni miasta, których nie ominął wspólny joint. Radny Murray w wywiadzie dla lokalnej telewizji przyznał, że jego żona zmaga się rakiem i to dla niej, oraz dla lokalnej społeczności, postanowił przyłączyć się do akcji.

Podoba ci się? Polub nas

Na ratunek klubom konopnym

Chęć pomocy środowisku nie jest jednak jedynym motywem akcji. Jakiś czas temu rada miejska Kolorado Springs przegłosowała zamknięcie wszystkich lokalnych klubów konopnych w przeciągu kolejnych 8 lat.

klub konopny

Dla właścicieli oznacza to konieczność zmiany sposobu na życie a dla członków utratę miejsc, gdzie w spokoju mogli palić i spotykać innych miłośników marihuany. Wydarzenia takie jak wspólne sprzątanie mają na celu zdobycie poparcia dla istniejących cannabis clubs, by w spokoju mogły działać dalej. Na razie udało im się doprowadzić do planowanego ponownego głosowania.

Sprawa jest skomplikowana, bo mimo że zioło w Kolorado jest legalne, zaniepokojonych rodziców przeraża lokalizacja klubów, które nierzadko znajdują się w okolicy szkół. Ciekawe, czy są tam też bary z równie legalnym alkoholem i czy też planuje się masowe zamknięcia…

Źródło: Abbi Magder, Herb.co

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja