Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Na rynku działa wielu producentów suszu CBD. Wśród nich wyróżnia się Cannabisland, który oferuje susz najlepszej jakości. Firma korzysta z najnowocześniejszych technologii, uprawiając konopie, z poszanowaniem środowiska naturalnego, w jednym z najczystszych terenów w Polsce. Jak powstają produkty polskiego producenta suszu?

Skąd bierze się jakość suszu CBD?

Cannabisland ma swoje uprawy na Warmii i Mazurach, gdzie zanieczyszczenie powietrza jest niewielkie, a gleby są żyzne. Dzięki temu rośliny, uprawiane w warunkach outdoorowych mają najlepsze warunki do wzrastania.

Wspomniany producent suszu zajmuje się jednak uprawą indoorową. Wykorzystuje w tym celu najnowocześniejsze oświetlenie LED firmy Plantalux. A czyste powietrze Warmińskie pobierane z dworu jest w ciągłym obiegu przez najnowocześniejsze systemy rekuperacyjne

Zakład nieustannie poszukuje najlepszych metod uprawy testując najnowsze rozwiązania. Wśród nich wyróżnić można korzystanie z doniczek, które odbijają światło i są skonstruowane tak, by korzenie rośliny mogły oddychać – Airpoty.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Uprawa indoorowa jest wyposażona w specjalny sufit z wiatrakami, który można obniżać. Dzięki temu zmniejsza się ilość energii wydatkowanej przez uprawę. Cannabisland - Polski producent suszu

Na każdym etapie uprawy, zarówno outdoorowej, jak i indoorowej pracownicy Cannabisland dbają o zachowanie najlepszej jakości przy użyciu zaawansowanych technicznie środków.

Gotowe do zbiorów rośliny są badane w laboratorium firmy, gdzie kontroluje się poziom nasycenia trychomów, a także występowanie mykotoksyn oraz patogenów w kwiatostanach. Następnie próbki topów i podłoża są wysyłane do akredytowanego ośrodka badawczego, z którym współpracuje Cannabisland.

Kiedy rozpoczynać zbiory?

Odmiany Sativa dojrzewają zazwyczaj w okresie od 8 do 12 tygodni i istnieje szereg cech, które pozwalają ocenić, czy należy dokonać żniw. 

Należy zwrócić uwagę na to, czy niektóre liście zaczynają żółknąć. Świadczy to o tym, że roślina koncentruje się na odżywianiu coraz większych pąków.

Kolejnym ważnym aspektem jest monitorowanie trychomów, co pracownicy Cannabisland robią na bieżąco. Trychomy to małe gruczoły rosnące na konopiach, które można zaobserwować na pąkach i liściach. Odpowiadają one za powstanie kannabinoidów i za wytworzenie żywicy bogatej w CBD. Trychomy pełnią również funkcję ochronną przed warunkami atmosferycznymi i insektami. 

Kolejnymi elementami konopi, na które należy zwrócić uwagę są pąki kwiatów. Im większe tym bliżej do zbiorów. Jednak nie wszystkie kwiaty są dojrzałe jednocześnie. Można przycinać tylko górne, wyrośnięte pąki pozostawiając dolne, jeszcze niedojrzałe kwiaty.

Przycinanie i trymowanie

CAnnabisland polski producent suszu

Przycinanie pąków to newralgiczny moment. Można je wykonać metodą na sucho lub na mokro. Pierwsza metoda jest wykorzystywana zwykle zaraz po zebraniu plonów, druga ma miejsce po wysuszeniu kwiatów. Niezależnie od wyboru sposobu przycinania pąków należy pamiętać by usuwać tzw. liście cukrowe znajdujące się przy samych kwiatach. Można to zrobić od razu przy żniwach lub usuwać je trymując pąki, po wysuszeniu.

Pracownicy Cannabisland trymują rośliny z dużą pieczołowitością, tak by nie straciły one trychomów i przygotowują dobrze nasycone, estetyczne topy. Liście są usuwane ręcznie po wysuszeniu.

Polski producent suszu dba także o ekologię. Cannabisland korzysta ze specjalnej maszyny odzyskującej ciepłe powietrze. Również system nawadniania uwzględnia kwestie środowiskowe. Zakład odzyskuje 95% wody przeznaczonej na uprawy.

Cannabisland to odpowiedzialny producent CBD, który sprawdza swój produkt na każdym etapie powstawania. Firma z Biskupca testuje przeróżne rozwiązania technologiczne, dzięki którym dostarczają susz najwyższej jakości. Na podkreślenie zasługuje szczególna dbałość o ekologię i stałe wprowadzanie innowacji. Rozwiązania, które wprowadza ten polski producent suszu CBD to ewenement w naszym kraju.

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja