White Widow – popularna na całym świecie

0
Uznanie palaczy i growerów niemal na całym świecie zdobyła niemal zaraz jak ujrzała światło dzienne. White Widow powstała w 1994 roku, zyskała popularność zwyciężając kolejne Cannabis Cupy. W tej chwili jest odmianą marihuany, którą oferują prawie wszystkie seed banki.
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Uznanie palaczy i growerów niemal na całym świecie zdobyła zaraz jak ujrzała światło dzienne. White Widow powstała w 1994 roku, zyskała popularność zwyciężając kolejne Cannabis Cupy. W tej chwili jest odmianą marihuany, którą oferują prawie wszystkie seed banki.

Geneza White Widow

White Widow po raz pierwszy została wypuszczona na rynek przez Shantibabe, chwilę po tym jak wraz z Arjanem Roskamem założyli Green House Seed Company w 1994 roku. Ta sławna odmiana pochodzi od brazylijskiej Sativy i południowo-indyjskiej hybrydy.

South-indian została zebrana przez Shantibabe podczas podróży po Indiach, w górach Kerala. Shantibaba poznał tam mężczyznę, z którym palił jointa, jak się okazało, był on okolicznym farmerem uprawiającym konopie.

Okazało się, iż uprawiał on na swojej farmie bardzo wysokiej jakości marihuanę o ponadprzeciętnej produktywności żywicy. Shantibaba spędził tam kilka dni zbierając nasiona z roślin, które następnie zabrał ze sobą do Holandii. Po przyjeździe, skrzyżował je z Sativą z Brazylii, czego rezultatem była właśnie White Widow.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Sukcesy i popularność White Widow

Sukces White Widow w pewien sposób przyczynił się do tego, że historia tej odmiana jest skomplikowana i powiązana z konfliktami interesów. Jest. Oczywiście nie stała się ona sławna z dnia na dzień, najpierw trafiła na podium Cannabis Cup. Rok po tym jak powstała, w 1995 roku zajęła pierwsze miejsce na High Times Cannabis Cup.

Została pokochana przez ludzi za względu na swoją oszałamiającą produktywność żywicy, nie spotykaną nigdy wcześniej, oraz zabójczą moc. Potrafiła upalić do spania nawet największych weteranów palenia. Szybko stała się bazą do tworzenia niezliczonej ilości, nowych „białych” hybryd zawsze podnosząc jakość odmian, z którymi ją krzyżowano.

Konflikty wokół White Widow

Dziś nazwa White Widow nie kojarzy się tylko z jednym breederem/seedbankiem i niemal każdy większy seedbank posiada swoją wersję WW. Szybko rozpoczęła się sprzeczka o to, kto stworzył tę odmianę. Sprzeczka szybko się upubliczniła i zaczęli w niej uczestniczyć również growerzy i palacze nie związani w żaden sposób z konfliktem lub zwaśnionymi breederami.

I tak, część osób uważała iż za stworzeniem White Widow stoi breeder o pseudonimie Ingemar, druga część iż oryginalnym twórcom tej odmiany jest Shantibaba, były współwłaściciel Green House Seeds i obecny właściciel Mr.Nice Seedbank.

Shantibaba stworzył wiele swoich odmian w czasach, gdy pracował pod flagą Green House Seeds. Jednak wydaje się, iż nigdy nie dzielił się on z nikim rodzicami tych roślin. Mimo to Green House Seeds do dziś oferuje wiele szczepów jego i Nevilla, twierdząc iż są one ich oryginalnymi odmianami.

Najbardziej znane z nich to Great White Shark (Shark Shock), El Nino (La Niña), White Widow (Black Widow), Neville’s Haze, Super Silver Haze oraz White Rhino (Medicine Man).

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja