Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Chociaż legalna to wciąż niemal niedostępna i co gorsza niechętnie przepisywana przez lekarzy. Niebawem jednak pacjenci będą mogli liczyć na większą przychylność medyków w wystawianiu recept na medyczną marihuanę. Mają się do tego przyczynić szkolenia, które już w połowie kwietnia zorganizuje Naczelna Izba Lekarska.

Medyczna marihuana jest niechętnie przepisywana przez lekarzy z prostego powodu. Nie mają wiedzy jak ją dawkować pacjentom. Często nawet pacjenci nie posiadają wiedzy na temat dawkowania i rodzaju terapii.

– Innych dawek wymagają osoby dorosłe, a innych dzieci. Poza tym trzeba pamiętać, że marihuana medyczna jest substancją uzależniającą. Stąd opór środowiska – mówi lekarz pediatra (nazwisko do wiadomości redakcji).

Jak wynika z ustaleń portalu money.pl Naczelna Izba Lekarska już 12 kwietnia planuje przeprowadzić w swojej siedzibie pierwsze szkolenie zorganizowane przez Polish Institute of Medical Cannabis.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Marihuana na ból zęba?

Izba zamierza też opublikować na swojej stronie internetowej materiały edukacyjne dla lekarzy ale także dla stomatologów. Najprawdopodobniej będą one dostępne w formie e-learningowej.

W najbliższej przyszłości planowane są też szkolenia w Okręgowych Izbach Lekarskich w Krakowie i Katowicach. 

Marihuana medyczna nie na każdą kieszeń

Przypomnijmy, że od stycznia tego roku w polskich aptekach pojawiły konopie indyjskie z urządzeniami do wdychania. Lekarstwo zostało sprowadzane z Kanady i rozeszło się w błyskawicznym tempie. 1 gram medycznej marihuany kosztuje ok. 65zł, a miesięczne zapotrzebowanie pacjenta to ok. 10-15 gramów.

Niedawno gościliśmy w redakcji CannabisNews pacjenta marihuany medycznej, który mimo zachwalania jakości suszu, zwracał uwagę na bardzo wysokie koszta suszu z apteki. Materiał wideo został przez serwis Youtube ocenzurowany. Po naszym odwołaniu materiał został przywrócony i jest dostępny tutaj.

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja