Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Leczenie pacjentów medyczną marihuaną daje tak dobre efekty, ze szpital w Lublinie chce przyjąć na eksperymentalna terapię kolejnych chorych. Tym razem mieliby to być pacjenci ze stwardnieniem guzowatym.

Ośmiu pacjentów w wieku od 18 do 30 lat z padaczką lekooporną jest w tej chwili leczonych w lubelskim szpitalu medyczna marihuaną.

– U połowy pacjentów obserwujemy wyraźną redukcję napadów padaczkowych, o ponad 50 proc., a w drugiej grupie zaobserwowaliśmy wyraźną poprawę w codziennym funkcjonowaniu – mówi dr n. med. Jacek Gawłowicz z Oddziału Neurologii wojewódzkiego szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Lekarz twierdzi, że poddani terapii medyczną marihuaną pacjenci m.in. stali się bardziej komunikatywni, chętniej biorą udział w terapiach zajęciowych.

Za miesiąc szpital w Lublinie ma rozpocząć terapię medyczną marihuaną pacjentów z padaczką lekooporną wywołaną uszkodzeniami mózgu w przebiegu stwardnienia guzowatego.

– To schorzenie o podłożu genetycznym, w którym występują charakterystyczne zmiany skórne oraz uszkodzenia wielonarządowe – tłumaczy dr Gawłowicz. – U większości pacjentów stwierdza się rozsiane guzki mózgu, które są przyczyną napadów padaczkowych.

Źródło: dziennikwschodni.pl

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

1 KOMENTARZ

Comments are closed.