Trainwreck – intensywna hybryda

0
Trainwreck, czyli hybrydowa odmiana marihuany, swoją popularność zyskała dzięki niezwykle silnym efektom działania. Jest to jedna z najczęściej wybieranych odmian pochodzących z kalifornijskiej miejscowości Arcata – jednego z miejsc, gdzie wzrastają najwyższej klasy odmiany marihuany. Dominującym rodzajem konopi w tej odmianie jest Sativa.
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Trainwreck, czyli hybrydowa odmiana marihuany, swoją popularność zyskała dzięki niezwykle silnym efektom działania. Jest to jedna z najczęściej wybieranych odmian pochodzących z kalifornijskiej miejscowości Arcata – jednego z miejsc, gdzie wzrastają najwyższej klasy odmiany marihuany. Dominującym rodzajem konopi w tej odmianie jest Sativa.

Właściwości genetyczne i efekty działania

Niestety informacje na temat czasu powstania oraz twórcy Trainwreck nie są do końca znane. Wiadomo natomiast, że odmiana ta w 70% składa się z Sativy. Można ostrożnie stwierdzić, że Trainwreck stanowi konfigurację Afghani, Thai oraz Mexican Sativa –  pozostaje to jednak jedynie w sferze domysłów. Interesujące połączenie wybranych terpenów i kannabinoidów przekłada się na intensywne właściwości Trainwreck.

I właśnie na temat efektów działania tej odmiany można się jednoznacznie wypowiedzieć. Decydując się na Trainwreck trzeba przygotować się na niesamowicie intensywne doznania. Mimo że mamy tutaj do czynienia ze stosunkowo niedużą – w porównaniu z innymi odmianami konopi – ilością  THC (około 20%), Trainwreck działa w sposób bardzo silnie pobudzający, wywołując stan euforii i zwiększając poziom kreatywnego myślenia. Tego rodzaju efekty działania utrzymują się przez około trzy godziny.

Dlatego warto zachować umiar w stosowaniu tej odmiany. Z uwagi na wyżej wymienione skutki działania, Trainwreck jest doskonałym wyborem na zabawę w większym gronie.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Jeśli chodzi o inne walory Trainwreck, to odznacza się on słodkim smakiem, co sugerują już wcześniej jego właściwości zapachowe. Te jednoznacznie wskazują na dominującą rolę Sativy. W zapachu Trainwreck wyczuwalne są akcenty związane z aromatem cytryny, cedru, ziemi i ostrych przypraw.

Jak uprawiać Trainwreck?

Duża ilość plonów, które rosną niezwykle obficie i rozlegle sprawia, że hodowla tej odmiany w warunkach indoor może być problematyczna. Dla doświadczonych growerów jest jednak wykonalna, w przypadku początkujących konieczna będzie duża doza cierpliwości i samozaparcia.

Plusem jest brak wyszukanych oczekiwań tej odmiany w kwestii odpowiedniego podłoża pod uprawę. Niemalże każde rozwiązanie będzie w tym przypadku właściwe. Można wykorzystać glebę, kokos, a także zdecydować się na hydroponikę. Trainwreck osiąga dojrzałość po okresie około dwóch i pół miesiąca.

Trainwreck w purpurze

Na koniec warto zwrócić uwagę na ciekawe połączenie Trainwreck z inną odmianą konopi – purpurową Mendo Purps. Mamy tutaj do czynienia z dominującą rolą Indici.

Właściwości Purple Trainwreck są – podobnie jak w przypadku samego Trainwreck – bardzo intensywne. Stosowanie tej odmiany prowadzi jednak raczej do stanu rozluźnienia – psychodeliczne efekty działania występują tutaj w mniejszym stopniu.

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja