Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Zamiast importować poliester i polimer, chcą wykorzystać konopne włókna. Mowa o amerykańskiej armii, która przy współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Wisconsin zamierza wykorzystać tkaniny z konopi siewnych w wojskowych pojazdach i nie tylko.

Wiele wskazuje na to, że niebawem stanie się to faktem. Powód? Amerykański stan Wisconsin wdrożył ustawę, dzięki której tamtejszy uniwersytet otrzyma na to dofinansowanie w wysokości 250 tys. dolarów.

Materiał stworzony z konopnych włókien ma być naprawdę wytrzymały, ale także ogniotrwały. Będzie to szansa na jeszcze większy rozwój lokalnych producentów konopi siewnych, którzy dotychczas wytwarzali głównie produkty CBD.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Nie tylko pasy i mundury

Konopne włókno amerykańska armia chce wykorzystać nie tylko w wojskowych pojazdach. To może być produkcja na naprawdę dużą skalę. Poczynając od pasów bezpieczeństwa, przez mundury, aż po pokrowce do siedzenia.

Tkaniny z konopi mogą być nie tylko bezpieczne, ale również bardzo trwałe. Poza tym w dobie epidemii koronawirusa lepiej postawić na rodzimą produkcję konopi niż na import polimeru i poliestru.

Bezpieczne i skuteczne dla US Army

Tony Kurtz – sponsor, który przeznaczył ćwierć miliona dolarów na badania konopnych włókien dla wojska to w tej chwili rolnik. Ma jednak w swoim CV doświadczenie jako pilot śmigłowca w amerykańskim wojsku. Walczył między innymi w Iraku.

Były wojskowy, a teraz filantrop nie ma wątpliwości, że dotychczasowe tkaniny wykorzystywane w amerykańskiej armii pozostawiają wiele do życzenia. Mieszanki poliestru czy polimerów jego zdaniem były i są dla żołnierzy śmiertelnie niebezpieczne.

Nie wspominając już o tym, że materiał poliestrowy jest błyszczący i widoczny dla wroga z dużej odległości.

– Gdy poliester się pali to też szybko się kurczy i wtapia w skórę. Wielu żołnierzy i wielu marines w ciągu ostatnich kilku lat w Iraku i Afganistanie nosili mundur z poliestru i byli ofiarami wybuchu min czy bomb przydrożnych IED. Ten materiał dosłownie wtapiał się w ich skórę! – wspomina Tony Kurtz.

Może dlatego właściwą odpowiedzią na komfort i bezpieczeństwo w US Army jest konopne włókno, z którego miejmy nadzieję uda się stworzyć odporne na ogień i promieniowanie materiały. Tymi już od dłuższego czasu interesuje się amerykańskie wojsko.

Źródło: https://hempindustrydaily.com

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja