Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Zniesienie kar za posiadanie substancji halucynogennych w stanie Waszyngton, z kolei w Oregonie dekryminalizacja wszystkich używek, w tym kokainy i heroiny. Do tego jeszcze legalizacja marihuany w kolejnych stanach Ameryki  Północnej. Wszystko to efekty referendów, które odbyły się w USA wraz z wyborami prezydenckim.

Referenda zostały przeprowadzone wczoraj w kilkunastu stanach USA, wraz z wyborami prezydenckimi  i do Kongresu. Najbardziej liberalne okazały się wyniki głosowania w stanie Oregon. Tam stosunkiem 59 do 41 proc. głosów społeczeństwo zdecydowało o tym, że posiadanie niedużych ilości substancji psychoaktywnych, w tym takich jak heroin czy kokaina nie będzie podlegało sankcjom karnym

Za przyłapanie kogoś na posiadaniu zakazanych dotąd substancji będzie jedynie groził mandat wysokości 100 dolarów. Oprócz tego zatrzymanym będzie proponowana terapia antynarkotykowa sfinansowana z podatków odprowadzanych ze sprzedaży marihuany. Oregon to pierwszy stan USA, w którym będzie obowiązywać tak liberalne prawo.

Halucynogenne grzyby i rośliny

Kolejnym stanem Ameryki Północnej, który zliberalizował swoje prawo jest Waszyngton. W dystrykcie Kolumbii 75 procent wyborców poparło dekryminalizację posiadania i sprzedaży grzybów oraz roślin halucynogennych.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Wprawdzie legalna sprzedaż tych substancji nie jest prawnie dopuszczona, ale przyłapanie na handlu będzie skutkowało jedynie mandatem.

Kolejne stany legalizują zioło

W New Jersey inicjatywę legalizacji marihuany na użytek rekreacyjny dla osób powyżej 21. roku życia poparło 66 procent wyborców, zaś w Dakocie Południowej – 53,5 procent. Poza tymi dwoma stanami referendum na temat dopuszczenia tego narkotyku odbyło się także w Arizonie i Montanie. W obydwu zwolennicy legalizacji mają znaczną przewagę, ale nie podliczono jeszcze wszystkich głosów.

Jak wiadomo w USA marihuana do celów rekreacyjnych jest już legalna w 11 stanach. Ostatnim z nich, którą ją dopuścił na początku tego roku jest Illinois. Jeśli wyniki referendów W Arizonie i Montanie się potwierdzą to wówczas liczba stanów, gdzie konopie indyjskie są legalna wzrośnie do 15.

Źródło: https://tvn24.pl

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja