GanjaFarmer
GanjaFarmer
GanjaFarmer
GanjaFarmer

Depenalizacja marihuany w Meksyku stała się faktem. Sąd Najwyższy zdecydował, że osoby dorosłe mogą rekreacyjnie używać marihuany. Decyzję przegłosowało ośmiu z jedenastu sędziów.

Decyzja Sądu Najwyższego w Meksyku jest pokłosiem opieszałego działania Kongresu, który do 30 kwietnia miał przyjąć stosowną ustawę dotyczącą rekreacyjnego palenia zioła. 10 marca Izba Reprezentantów przyjęła wprawdzie ustawę, ale nie została ona zatwierdzona przez Senat w związku z całą listą poprawek wprowadzonych przez izbę niższą do tekstu.

Meksykański Senat – przypomina AFP – dał swą zgodę na przyjęcie ustawy jeszcze w listopadzie zeszłego roku, ale proces legislacyjny uległ wydłużeniu w związku z licznymi poprawkami izby niższej wniesionymi w bieżącym roku przez Izbę Reprezentantów.

Meksykanie świętują i jarają lolki!

W zaistniałej sytuacji do akcji ponownie wkroczył Sąd Najwyższy. – Dzisiejsza data jest historyczna z punktu widzenia swobód – powiedział po ogłoszeniu wyroku Sądu Najwyższego, jego prezes Arturo Zaldivar.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Meksykańskie media podkreślają, że przepisy penalizujące posiadanie marihuany w ilościach wskazujących na spożycie rekreacyjne nie będą już mieć zastosowania, bo decyzja SN jest ostateczna.

Źródło: https://www.polsatnews.pl