Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

To już drugie laboratorium w Polsce produkujące olej z konopi indyjskich rozbite przez policjantów. Sukces w zwalczaniu produkcji lekarstwa, którego w aptekach i tak jest jak na lekarstwo odnotowali funkcjonariusze z kujawsko-pomorskiego Centralnego Biura Śledczego Policji.

Mundurowi uzyskali informację, że na terenie jednego z domów w powiecie tureckim, w województwie wielkopolskim może być produkowany olej z konopi indyjskich. Po przeszukaniu posesji odkryli profesjonalną i kompletną linię produkcyjną, w skład której wchodziły urządzenia służące do ekstrakcji oleju konopnego. Znaleźli też półprodukty i substancje chemiczne.

Produkcja, jak wynika z oceny śledczych działała od połowy zeszłego roku i polegała na wytwarzaniu oleju konopnego. Produkt miał być wprowadzany na rynek jako marihuana medyczna.

THC powyżej 0,2%

Ekspertyzy policyjnych biegłych były jednak bezlitosne, wręcz aptekarskie. Uznali, że w składzie oleju są kanabinole CBD, delta-9 THC, gdzie zawartość delta-9 THC oraz kwasu karboksylowego była powyżej dopuszczalnej prawem granicy 0,2%!

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

W akcji zatrzymano w sumie 3 osoby. 50-letnią kobietę oraz jej 37-letniego partnera, którzy są podejrzani o produkcję nielegalnej substancji. Z kolei 30-letni mężczyzna, jak wynika z dotychczasowych ustaleń, był w ocenie policjantów organizatorem przestępczej działalności.

Nasiona, pył i 10kg suszu

Mundurowi na miejscu zabezpieczyli oprócz oleju ok. 10 kg marihuany, pyłu konopnego oraz nasiona konopi indyjskich wykorzystywane do uprawy leczniczych roślin. Wszystkie dowody są w tej chwili szczegółowo analizowane, a znalezione substancje badane przez biegłego sądowego.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Turku, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty wytwarzania znacznych ilości narkotyków oraz posiadania i nabywania przyrządów do ich produkcji!

To już drugie zlikwidowane w Polsce przez Centralne Biuro Śledcze Policji laboratorium, w którym produkowano konopny olej. We wrześniu zeszłego roku produkcję leczniczej substancji ukrócili policjanci CBŚP z Gorzowa Wielkopolskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=FVHdblaUrGE&feature=youtu.be
Promocja
Promocja
Promocja
Promocja