Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

Czy wizyta u Fryzjera może mieć wpływ na stężenie THC we włosach? Okazuje się, że tak. Najnowsze badania wskazują, iż utlenianie włosów zmniejsza stężenie Tetrahydrokannabinolu w czuprynie.

Badania zostały opublikowane na portalu Sciencedirect i dotyczyły wpływu zabiegów kosmetycznych na zawartość kannabinoidów we włosach. Chociaż pojedyncze farbowanie włosów nie ma wpływu na ich stężenie, tak  nadtlenek wodoru ma dosyć mocny wpływ. Nadtlenek wodoru jest używany do utleniania włosów, czyli zabiegu stosowanego przy farbowaniu ich na kolor blond.

Celem badania było zbadanie wpływu wybielania i barwienia włosów na D-9-tetrahydrokannabinol (THC), ale także na Cannabidiol (CBD), Kannabinol (CBN) i 11-nor-D’9-tetrahydrokannabinolu-9-karboksylowy (THC-COOH), które  we włosach były.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Ile utrzymuje się THC we włosach?

Kannabinoidy utrzymują się w naszym organizmie przez różny okres czasu, w zależności od “miejsca ich przebywania”. Oprócz moczu, krwi czy śliny, użytkownicy marihuany mogą byc proszeni o zbadanie próbki swoich włosów.  Mieszek włosowy to miejsce, gdzie THC utrzymuje się najdłużej.

Pojedynczy przypadek użycia wykrywany jest od 1 tygodnia do 7 dni, w pozostałych przypadkach użycie marihuany można wykryć aż do 90 dni. Metoda badania próbki włosów jest jednak dyskredytowana – według niektórych naukowców kannabinoidy pochodzące z palenia marihuany nie przechodzą do włosów w taki sam sposób w jaki wbudowują się w ich strukturę twarde narkotyki i wszystkie wykrywane w nich substancje pochodzą z zewnątrz. Tę dyskusyjną metodę wykrywania THC stosuje się więc bardzo rzadko.

Czeka Cię narkotest? Idź do fryzjera!

Biorąc pod uwagę fakt, iż różne manipulacje kosmetyczne zakłócają koncentracje THC czy CBD we włosach, tym bardziej badanie próbki włosów nie jest miarodajne. Celem wspomnianego badanie było usystematyzowanie wpływu “wizyty u fryzjera’ na włosy palacza zioła.

Wizyta u fryzjera może mieć wpływ na stężenie THC we włosach.

Szczegółowe metody badania są dostępne na stronie Sciencedirect, natomiast jego wyniki jasno stwierdziły, iż utlenianie włosów ma największy wpływ na stężenie kannabinoidów a w szczególności THC. Stosowanie tzw. “trwałej” oraz trwałe farbowanie włosów miało nieco mniejszy wpływ na zmniejszenie stężenie THC we włosach. Jednorazowe barwienie oddziaływało w nieznacznym stopniu.

Chcesz wiedzieć jak długo utrzymuje się THC w organizmie oraz w jaki sposób można to sprawdzić? Przeczytaj ten artykuł.

źródło: sciencedirect

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja