Zioło importowane z Hiszpanii do Polski – przejęto w sumie 112 kilogramów! [VIDEO]

0

To była zmasowana akcja funkcjonariuszy CBŚP. Przejęli nie tylko transport z konopiami indyjskimi, ale również ujawnili magazyn, w którym przechowywano zioło. Zatrzymane został w sumie 3 osoby zaangażowane w import konopi indyjskich z Hiszpanii do Polski.

Funkcjonariusze CBŚP już od dłuższego czasu rozpracowywali grupę zaangażowaną w przemyt konopi indyjskich na dużą skalę. Jeszcze w minionym roku przekazali służbom niemieckim informację o przemycie 39 kg marihuany. Wówczas to, na terenie Niemiec przejęto zioło oraz zatrzymano kierowcę, który je przemycał z Hiszpanii. I tu rozpoczęło się wnikliwe śledztwo, w którym wzięli udział polscy i niemieccy funkcjonariusze.

Już na początku mundurowi ustalili, że zioło było skrzętnie ukrywane pomiędzy legalnym frachtem, aby utrudnić jego wykrycie podczas ewentualnej kontroli. Wszystko wskazuje na to, że jednorazowo transportowano ponad 50 kg konopi indyjskich.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Magazyn z ziołem

Na początku zatrzymano 2 osoby i przejęto 79 kg marihuany. Była to partia zioła, która dotarła do Warszawy z Hiszpanii ukryta w meblach. Następnie w jednym z mieszkań trzeciego zatrzymanego .: ujawniono 33 kg konopi.

Jedno z pomieszczeń było wykorzystywane jako magazyn marihuany. Łącznie podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 112 kg konopi indyjskich o czarnorynkowej wartości około 5,5 mln zł.

Ujawniono też majątek należący do podejrzanych wart ok. 200 tys. zł oraz nielegalną amunicję. Wszyscy trzej członkowie grupy trafili do aresztu. Grozi im nawet do 15 lat za kratkami.

Źródło: https://cbsp.policja.pl