Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Chociaż polskich parlamentarzystów wiele kwestii dzieli, to w temacie dekryminalizacji marihuany starają się działać ponad podziałami. Przykładem tego jest Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany, który zajmuje się również regulacjami przepisów dotyczących marihuany medycznej i konopi siewnych.

Poniedziałkowe posiedzenie parlamentarnego zespołu dotyczyło właśnie kwestii dekryminalizacji posiadania niedużych ilości marihuany oraz uregulowania przepisów prawnych w sprawie leczniczej marihuany i konopi siewnych. Spotkanie posłów odbywało się w formie wideokonferencji.

– Działamy ponad podziałami politycznymi, bo w zespole jest Konfederacja, są Zieloni – powiedziała Beata Maciejewska – posłanka Lewicy i przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany  – Zioła nas łączą, inne rzeczy nas dzielą – dodała.

Trzy konopne podzespoły

Podczas poniedziałkowego posiedzenia Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany  został podzielony na trzy podzespoły. Każdy z nich będzie się zajmować pojedynczym projektem. Posłanka Maciejewska będzie odpowiedzialna za dekryminalizację konopi indyjskich, wiceprzewodnicząca komisji Urszula Zielińska (KO,Zieloni) za konopie siewne, a druga wiceprzewodnicząca Paulina Matysiak (Lewica Razem) będzie zajmować się marihuaną leczniczą.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

– Umówiłyśmy się, że wokół tych projektów zgromadzimy posłów i posłanki; spotkamy się przy najbliższym posiedzeniu Sejmu 9-10 grudnia, aby wymienić się informacjami na temat prac – wyjaśniła Beata Maciejewska.

Konopie łagodzą polityczne obyczaje?

Posłanka Maciejewska jako przewodnicząca zespołu będzie koordynowała prace wszystkich trzech podzespołów.  – Terminem, w którym chcemy położyć cały pakiet tych projektów ustaw już gotowych, albo część z nich, to jest 20 kwietnia – dodała Maciejewska.

Najistotniejsza jest jednak  – jak zauważyła posłanka Lewicy – zupełnie wręcz niespodziewana dobra atmosfera wśród parlamentarzystów, jak i opinii publicznej, żeby rozmawiać na ten temat, bo kwestia konopi łączy się z przemysłem, rolnictwem, zdrowiem, polityką społeczną, polityką wobec młodzieży.

Źródło: www.wnp.pl

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja