10 powodów, dla których nie zapalicie syntetycznej marihuany

10
syntetyczna marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Syntetyczna marihuana – palona przez wielu z różnych powodów: jest legalnie czy też łatwo dostępna, niewykrywalna podczas testów na obecność narkotyków czy też po prostu jest w modzie.

Jest jednak wiele powodów, dla których NIE POWINIENEŚ po nią sięgać, są to głównie przyczyny zdrowotne, zagrażające w dużej mierze osobom młodym. Jeśli jesteś jej użytkownikiem – skup się na lekturze, która pomoże Ci się wyedukować w tej kwestii oraz podjąć, mamy nadzieję, dobrą decyzję.

Oto dziesięć powodów, aby przestać palić/nie sięgać po syntetyczną marihuanę:

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Dezorientacja

Syntetyczna marihuana z pewnością zapewni Ci jeden z najgorszych rodzajów poczucia oszołomienia i dezorientacji. Tym bardziej dezorientująca może być zarówno dla pacjentów, jak i samych lekarzy. Takowa reakcja jest jednym z najczęściej występujących efektów ubocznych narkotyków i niezwykle ciężkim jest dla lekarzy leczenie i samo zdiagnozowanie incydentów związanych z udziałem narkotyków, które rzadko kończą się dobrze.

Zwiększone ciśnienie krwi

Skok ciśnienia krwi jest powszechny przy paleniu sztucznej marihuany. Lekarze z Dziecięcego Narodowego Centrum Medycznego przedstawili swoje wyniki z studium przypadku z udziałem trzech nastolatków, którzy sami zgłosili się na pogotowie po zapaleniu syntetycznej marihuany. Pośród wielu dolegliwości, na które skarżyli się wspomniani nastolatkowie, podwyższone ciśnienie było jednym z nich.

Drgawki

„Nigdy nie pal niczego, co sprawi, że poczujesz się jak gwiazda Harlem Shake, tylko że z bólem!” – mowa tu o następnym efekcie ubocznym palenia marihuany syntetycznej, którym są… drgawki.

Ostre napady stanów lękowych

Bardzo częstym jest palenie marihuany z powodu pozbycia się stanów lękowych. Działanie marihuany syntetycznej przynosi jednak efekt odwrotny od zamierzonego- pogłębia je. W czerwcu ubiegłego roku w Kentucky, student Max Dobner miał ostry napad lęku po zapaleniu marihuany syntetycznej, który zakończył się dla niego tragicznie- wsiadł do samochodu i podczas jazdy sto mil na godzinę rozbił się i zmarł.

Wściekłość

Jednym z pozytywniejszych aspektów palenia marihuany jest wprawianie ludzi w dobry nastrój. Syntetyczna marihuana jednak może działać odwrotnie- zanim się zorientujesz możesz biegać nago po ulicy, krzycząc do mijających Cię samochodów i rzucając przekleństwami w stronę przechodniów. Tak właśnie było w przypadku mieszkańca Indianapolis, 27-letniego mężczyzny, którego ostatecznie policja musiała obezwładnić używając paralizatora. Co jednak jest dziwne- paralizator nie zadziałał w tym przypadku…

Wymioty

Najgorszą rzeczą w paleniu marihuany syntetycznej wcale nie jest złe samopoczucie. Dużo gorsze są…. wymioty. I to często całkowicie niekontrolowane. Jeśli lubisz zabawę w leczenie kaca (po syntetycznej marihuanie) i sprzątanie własnych wymiocin następnego dnia- cóż… nie nam oceniać.

Halucynacje

Chyba nie ma nic gorszego od używek, które zmieniają Twój umysł do tego stopnia, że zaczynasz mieć problemy z rozpoznaniem, co jest prawdziwe. Tak właśnie było w przypadku jednego z mieszkańców Florydy- po zapaleniu marihuany syntetycznej zadzwonił pod 911 i urządził sobie pogawędkę na temat tego, iż wszystko, co wydarzyło się w jego śnie, dzieje się w prawdziwym życiu. Inny człowiek, również mieszkaniec Florydy, został hospitalizowany po tym, jak policja znalazła go nagiego w jego apartamencie bawiącego się swoim Glockiem.

Doświadczenie efektu psychotycznego

Z pewnością nie ma nic miłego w poczuciu braku kontroli nad samym sobą i swoimi działaniami, a właśnie jest to jeden z powodów, aby nigdy nie sięgać po marihuanę syntetyczną. Dobrze udokumentowanym jest fakt, iż używka ta może wywoływać psychozę, trwającą nawet przez kilka miesięcy. Jednym ze skrajnych przypadków jest 22-letni mężczyzna z Teksasu, który najpierw zaczął szczekać naśladując psa, następnie gonił, również jak pies, swoją rodzinę i sąsiadów, na sam koniec próbując bawić się z prawdziwym psem swojej rodziny.

Objawy odstawienia

Udokumentowanym jest, że po odstawieniu marihuany syntetycznej występują objawy odstawienia. Przy prawdziwej marihuanie jest to absolutnie niespotykane. Czy warto palić coś dla chwili drobnej przyjemności, żeby potem przez długi czas czuć się po tym źle i walczyć z objawami odstawienia?

Atak serca

Najlepszym z powodów, aby powiedzieć „nie” syntetycznej marihuanie jest fakt, iż… może zabić! Jednym z najniebezpieczniejszych efektów ubocznych tego narkotyku jest fakt, iż może przyczynić się do zawału serca. Owszem, palenie marihuany znane jest z tego, że może zaburzać rytm serca. Palenie SYNTETYCZNEJ marihuany może powodować bardziej widoczny efekt uboczny…

W zeszłym roku trzech zdrowych nastolatków miało atak serca po zapaleniu syntetycznej marihuany o nazwie K2. Jak stwierdzili, czuli się jakby mieli zaraz umrzeć. Wszyscy trafili do szpitala, gdzie przy pomocy lekarzy wyzdrowieli, ale czy warto jednak ryzykować własnym życiem?

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

10 KOMENTARZE

  1. Jebać dopy, lepiej samemu zasiać prawdziwą bakę i wiedzieć co się pali, ale bankrutująca polska zamiast zalegalizować i zarobić woli karać, tracić pieniądze i coraz bardziej tonąć w długach.. Popierdolone.

    • ˛Nie zalegalizują bo zaraz dorwie się do tego jeszcze większa liczba ludzi w tym kupa małolatów. A po za tym państwo zyska tylko na początku a potem będzie musiało wydawać kase na program leczenia tego uzależnienia i może się wyjść że będzie jeszcze gorzej niż jest teraz ( z ekonomią państwa).

  2. Też wolałbym palić coś co pochodzi od natury na legalu, paliłem to pseudolegalne ścierwo i niczym nie przypomina to nielegalnej marysi. Nie rozumiem dlaczego nie zalegalizują czegoś na czym by mogli zarobić przedewszystkim na akcyzie tak jak na tej od papierosów czy alko od którego marihuana różni się tym że nie boli po niej głowa i na drugi dzień nie ma efektu kaca. A może tu jest pies pogrzebany bo firmy farmaceutyczne nie zarobiły by na tym. Bo po alko więcej kupuje się środków które niby mają uwolnić od efektu kaca a tak naprawde są gówno warte bo kac po nich i tak nie mija ba nieraz jest jeszcze gorzej!!!!!!!

  3. Ciekawa jest ta agresja po syntetyku, bo marycha przecież daje luz! Chyba, że dorzucają coś ciekawszego pobudzającego neurony, tak jak do gazów bojowych dla wojska!

  4. nie rozumiem tych małych idiotów zamiast kupic sobie paczke czystej ganji to wola dopy a tyle samo kosztuje 😀

  5. zapalcie osad z opryskanych gaci kierowcy tira zeskrobany nożykiem ale takich gaci których kierowca z dwa miesiące nie zmienia i ciągle w nie pipierduje wesoło spi i tak dalej podsrywa se pod jajami gazuje

  6. Co za kretyn napisał ten artykuł , kompletny popapraniec jakichś, co za pokurwieniec tak idiotyczne przyklady podaje ,, koleś z glokiem siedział w pokoju i sobie wkręcał chory film ,, jeezes, jakieś szaleństwo, co by było gdyby kwasa zapodał chłopak, explozja czachy, fuck

  7. JAKIE TO PORANIONE , PRAWDZIWA MARIHUANA (ZIOŁO) NIE MA ŻADNYCH SKUTKÓW UBOCZNYCH , CO ZBADANO , NAJWYŻEJ LECZY OBJAWY NIEKTÓRYCH CHORÓB , I JEST NIELEGALNA. NO A JAKAŚ SYNTETYCZNA MARICHUANA OGÓLNIE DOSTĘPNA W SKLEPACH O KTÓREJ TAK SIĘ ROZPISUJĄ , ŻE MA TYLE SKUTKÓW UBOCZNYCH JEST ŚMIERTELNYM ZAGROŻENIEM , JEST LEGALNA , KAŻDY MOŻE JĄ SOBIE KUPIĆ I ZNISZCZYĆ SOBIE ZDROWIE (ŻYCIE) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Comments are closed.