Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Tysiące zapytań o marihuanę na receptę: 10 miesięcy po zalegalizowaniu marihuany medycznej w niemczech, wpłynęło ponad 13.000 podań do państwowych kas chorych o zwrot kosztów leczenia. Niemiecki Związek Konopny (Hanfverband) ostrzega przed niewystarczającą ilością surowca.

Ponad 13.000 pacjentów w Niemczech, złożyło wnioski o przejęcie kosztów leczenia marihuaną, przez państwowe kasy chorych. Prawdopodobnie doprowadzi to do niewystarczających dostaw surowca. Szacowano, iz takich podań będzie około 700 w ciągu roku. Od marca 2017 roku, marihuana medyczna jest legalna w niemczech.

Ankieta została przeprowadzona przez gazetę „Rheinische Post“ pośród największych kas chorych jak TK, Barmer oraz AOK. Prawie ⅔ złożonych podań na przejęcie kosztów leczenia, została pozytywnie rozpatrzona. Nie oznacza to, że reszta zostanie odrzucona – po prostu większość pozostałych podań cały czas czeka na rozpatrzenie. Sporo podań, posiada pewne niedociągnięcia formalne. Po złożeniu dokumentu w odpowiedniej formie, pacjenci mogą się spodziewać pozytywnego rozpatrzenia.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Chorzy cierpiący na chroniczne bóle, mogą się liczyć prawie ze 100%-ową pewnością na refundację leków z medycznej marihuany. Niestety ustawa z marca, nie uściśla dokładnej listy chorób, kwalifikujących się do leczenia konopiami indyjskimi.

Dla wszystkich może nie wystarczyć.

Pełnomocnik rządu federalnego d.s. problemów narkomani, Marlene Mortler (CSU), ocenia zwiększoną ilość podań bardzo pozytywnie: “To pokazuje, jak ważne było dopuszczenie leczenia medyczną marihuaną”.

Hanfverband zwraca jednak uwagę, na niewystarczające dostawy surowca, w związku z tak wysoką liczbą zainteresowanych. Aktualnie marihuana jest sprowadzana z Kanady oraz holandii.  Od roku 2019, powinny jednak powstać niemieckie uprawy marihuany medycznej. Szacuje się, iz w latach 2019-2022 zostanie wyprodukowane 6,6 ton suszu.

Może nasi politycy pójdą po rozum do głowy i zrozumieją, tak prosty fakt, że warto zainwestować we własne, polskie uprawy, niż sprowadzać surowiec z zagranicy.

Niemcy zalegalizowali medyczna marihuanę. Czytaj tutaj

Źródło: welt.de

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja