GanjaFarmer
GanjaFarmer
GanjaFarmer
GanjaFarmer
W niedawnym Superwizjerze poruszony został problem uzależnień.
Marihuana, padła po raz kolejny ofiarą zakłamania i chorej systemowej propagandy. Na szczęście był tam Andrzej Dolecki, który raz po raz punktował uczestników programu.
To właśnie prohibicja stworzyła takie „wynalazki” jak dopalacze, które były legalnie dostępne dla nieletnich. To właśnie prohibicja oraz absurdalna polityka narkotykowa, jest winna przestępczości narkotykowej a walka z narkotykami nie ma szans na sukces. Jedyną drogą jest dekryminalizacja, edukacja i profilaktyka. Jednak co nas najbardziej boli, to stawianie konopi indyjskich obok słowa „narkotyki”.
Niestety w reportażu podawano informacje nieprawdziwe, i chcieliśmy na to zwrócić uwagę:
W ciągu ostatniego roku wykryto ok 500 nowych substancji psychoaktywnych.
Jest to kłamstwo. 500 nowych substancji psychoaktywnych wykryto w ciągu ostatnich 6-7 lat. A co ważne, nie wszystkie są uzależniające, jeżeli w ogóle były używane.

Osoby uzależnione od narkotyków zaczynają od marihuany.

Kolejna bzdura!
Jeżeli osoby uzaleznione zaczynają od jakiejś substancji, to jest to nikotyna i alkohol.

Badania na ten temat prowadziła, we wczesnych latach 70tych, Dr. Denise Kandel, profesor nauk społeczno – medycznych na Uniwersytecie Kolumbia. Wtedy to marihuana była przypuszczalnym narkotykiem wprowadzającym. Niedawno opublikowała sprostowanie i uważa, że jest nim nie marihuana, tylko nikotyna.
Linku do tego programu nie będziemy zamieszczać na łamach naszgo portalu. Nie chcemy promować tak zakłamanych reportaży.
Chcesz wiedzieć czy mozna uzależnić sie od marihuany? Czytaj tutaj

 

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox