154 kg marihuany ukryli pod hiszpańskimi kalafiorami. Tira zatrzymało CBŚP

0
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

W podłodze tira z hiszpańskimi kalafiorami, którego zatrzymało CBŚP w woj. dolnośląskim, ukryto 154 kg marihuany wartej ok. 4,5 mln zł. Zatrzymali zostali dwaj zmieniający sie kierowcy oraz właściciel firmy transportowej.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową uzyskali informację, że drogą lądową może dochodzić do przemytu narkotyków. Według pozyskanej informacji kontrabanda miała być transportowana samochodem ciężarowym, który przejeżdżał przez granicę niemiecko-polską – przekazuje Iwona Jurkiewicz, rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji.

Do zatrzymania doszło na jednym z parkingów w Jędrzychowicach w woj. dolnośląskim. Oficjalnie tirem przewożono z Hiszpanii 16 ton kalafiorów, to jednak nie był cały ładunek. 

Po rozładowaniu legalnego towaru odkryto, że naczepa pojazdu posiada ukrytą skrytkę w podłodze. Po jej zdemontowaniu funkcjonariusze znaleźli plastikowe worki wypełnione suszem roślinnym. Okazało się, że to 154 kilogramy marihuany wartej około 4,5 miliona złotych – relacjonuje Jurkiewicz.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Zatrzymani zostali dwaj kierowcy, którzy prowadzili tira na zmianę. Oprócz nich, zatrzymany został również właściciel firmy przewozowej, do której należy pojazd. Wszyscy trzej usłyszeli prokuratorskie zarzuty udziału w grupie przestępczej i przemytu znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany. Na razie trafili do aresztu. 

Zatrzymanie tira było połączoną akcją CBŚP z Łodzi oraz Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu.

Źródło: https://tvn24.pl/, https://www.gov.pl/

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja