39 krzaków w piwnicy domu w Wielbarku. Ledwie otworzyli tam posterunek [video+zdjęcia]

0
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Posterunek policji w Wielbarku ledwo został otwarty (25 lutego 2021), a mundurowi już zaczęli działać – w piwnicy jednego z domów jednorodzinnych znaleźli 39 krzaków konopi, kilogram gotowego suszu i sporo sprzętu do uprawy, sprzedaży i palenia zioła. 

Policjanci z Posterunku Policji w Wielbarku współpracowali z kolegami z Komendy Powiatowej policji w Szczytnie. Jednym z domów jednorodzinnych na terenie Wielbarka znaleźli piwnicę, w której nie składowano ogórków na zimę. 

Za jedną z zamurowanych ścian znajdowały się trzy namioty służące do uprawy konopi. W każdym z namiotów zainstalowane były specjalne lampy z wyłącznikami czasowymi, zraszacze oraz wentylatory. 

W sumie w namiotach rosło 39 krzaków konopi indyjskich. Oprócz tego policjanci z Wielbarka i ze szczytna znaleźli 11 słoików pełnych suszu roślinnego i, jak podają, “20-litrowe wiadro wypełnione po brzegi narkotykami”. Do listy znalezisk dopisali także elektryczne wagi, szklane fifki, woreczki strunowe.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Namioty nie pojawiły się w piwnicy same, dlatego jeszcze tego samego dnia, w zeszłą środę, zatrzymano również 40-letniego mieszkańca Wielbarka, który jednocześnie jest właścicielem domu. 

Mężczyźnie postawiono dwa zarzuty – nielegalnej uprawy oraz posiadania narkotyków. Prokurator Rejonowy w Szczytnie zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu do 10 lat więzienia.

Źródło: https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja