Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

W 2019 roku pisaliśmy o sprawie Mariana, chorego na HIV pacjenta medycznej marihuany. Traktowany jest jak kryminalista, ponieważ leczył się – dziś już legalnymi – konopiami indyjskimi. Zaczynamy akcję #UNIEWINNIĆMARIANA.

To mógł być normalny dzień dla Mariana. Pewnie planował pojechać do pracy (z powodzeniem prowadzi firmę oferującą usługi sprzątające), zrobić obiad, spotkać się z przyjaciółmi. Niestety Policja przyszła do jego domu i potraktowała jak kryminalistę. Powód? Posiadanie rośliny, lekarstwa w swoim domu. Pacjent nie chciał napychać kieszeni grupom przestępczym, więc postanowił sam wyhodować sobie konopie indyjskie. Poza tym w grę wchodziła także cena – koszt 1 grama „na ulicy” to wydatek rzędu mniej więcej 50 złotych. Nasiono w tej cenie da nam zdecydowanie więcej lekarstwa. A ten medykament, jak ofiara tej sytuacji sama mówi, uratował życie. Wtedy lek był nielegalny, a dziś Marian posiada na niego receptę. Oskarżony (a raczej pokrzywdzony) mimo wszystko musi bronić się przed Sądem.

Od lewej: Mestosław, Beata Maciejewska, Marian, Stelios Alewras, Joanna Scheuring-Wielgus

Akcja #UNIEWINNIĆMARIANA

Podczas październikowej rozprawy w bydgoskim sądzie Marianowi towarzyszyły 2 posłanki: Beata Maciejewska i Joanna Scheuring-Wielgus. Był to pierwszy raz w historii, gdy jakakolwiek posłanka lub poseł stawili się za konopnym pacjentem na sali sądowej.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Uważamy jako zespół ds. legalizacji marihuany, że prawo zarówno w sprawie celów leczniczych, rekreacyjnych i kosmetycznych jest źle uregulowane – mówiła przewodnicząca Parlamentarnego zespołu ds. legalizacji marihuany, Beata Maciejewska.

Nie rozumiem, dlaczego ja jako osoba dorosła nie mam prawa zapalić jointa, a mogę wypić pół litra wódki w domu. Aleksander Kwaśniewski, który podpisał tę ustawę, powiedział, że to był błąd – dodała.

Oskarżonego bronił oczywiście znany w środowisku konopnym prawnik, Stelios Alewras.

Organy ścigania i wymiar sprawiedliwości, działające w imieniu Państwa, prowadzą tego człowieka do śmierci, bo nie może się leczyć tak, jak tego potrzebuje, a jeżeli się leczy, to wchodzi w konflikt z prawem – zauważył słusznie adwokat.

Zespół ds. legalizacji marihuany na jednym z posiedzeń ustalił akcję #UNIEWINNIĆMARIANA. Ma ona na celu poruszenie polskiego internetu sytuacją pacjenta. Zachęcamy do publikacji zdjęć z tym właśnie hasztagiem. Niech Polska się dowie, jakie absurdy dzieją się w tym kraju! 

TUTAJ ZNAJDZIESZ WSZYSTKIE MATERIAŁY POTRZEBNE ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W AKCJI:
http://uniewinnicmariana.pl/

#UNIEWINNICMARIANA

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja