Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Z USA trafiła do Europy i właśnie na Starym Kontynencie zyskała największą popularność. Niemal wszyscy doświadczeni palacze ją pokochali za jej wyjątkowy smak i działanie. Przyjrzyjmy się zatem Northern Ligths.

Pochodzenie odmiany

Klony Northern Lights „podróżowały” do Europy by ostatecznie trafić do Holandii w roku 1985 roku. Wtedy to wpadły w ręce Nevilla Shoenmakera, który w tamtych czasach był właścicielem pierwszego holenderskiego banku nasion konopi, znanego jako „The Seed Bank of Holland”.

Neville był breederem więc wiedział, że genetyka Northern Lights może skrywać ogromny potencjał. Najbardziej wiarygodne źródło podaje, iż za stworzenie Northern Lights odpowiedzialny był człowiek  nazywany „The Indian” co oznacza Indianina. Było to na wyspie niedaleko Seattle w stanie Waszyngton (Stany Zjednoczone).

Nowe krzyżówki Northern Lights

Northern Lights została pokochana przez breederów używających jej do tworzenia nowych krzyżówek. Jej stabilna genetyka i wspaniałe właściwości pozwalały tworzyć naprawdę rewelacyjne, nowe odmiany. Były to między innymi Hash Plant, Black Domina czy słynny Jack Herer. Również Lowryder posiada w sobie część genetyki Northern Lights #2.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Jednak chyba najbardziej uwielbiana w tamtych czasach była krzyżówka Northern Lights #5 x Haze – zwyciężczyni wielu Cannabis Cupów. Niestety, wiele z wyjątkowych odmian stworzonych w tamtych czasach nie przetrwało próby czasu. Wiele z nich przepadło ze względu na stan prawny konopi na świecie.

Przez lata Northern Light stała się wręcz odmianą kultową. Z resztą, nic w tym dziwnego – to jedna z tych odmian, której genetyka tworzyła prawdziwe legendy. Z czystym sumieniem można ją postawić na piedestale, zaraz obok Skunka#1 czy Original Haze. Ilość różnych wersji NL dostępnych na rynku przyprawia o zawrót głowy. Niestety nie wszystkie jej odmiany mają wiele wspólnego z oryginałem.

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja