Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Władze Amsterdamu chcą zakazać turystom odwiedzania słynnych coffe shopów. Powód? Rządzący stolicą Niderlandów uznali, że wiele osób przyjeżdża do Amsterdamu tylko po to, żeby się odurzyć i co więcej po używkach popełniają przestępstwa.

Jak wiadomo przez ostatnie dziesięciolecia Amsterdam był  i wciąż jest rajem dla palaczy zioła. W miejscowych coffe shopach osoby pełnoletnie mogą legalnie kupić haszysz czy marihuanę i bez problemu zapalić. Wiele wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości drastycznie się to zmieni dla zagranicznych turystów.

Zakaz wstępu do „kofików” dla zagranicznych gości ma zdaniem lokalnych władz powstrzymać turystykę nastawioną na jaranie, jak również przestępczość. – Tak zwani turyści za marihuaną powodują duże problemy w mieście – przyznaje burmistrzyni Femke Halsema.

Turystyka tak, ale niezwiązana z ziołem…

W liście do amsterdamskiej rady miasta burmistrzyni napisała, że chce aby do Amsterdamu nadal przyjeżdżali turyści, ale nie ze względu na coffe shopy. – Amsterdam jest miastem międzynarodowym i oczywiście chcemy przyciągać turystów, ale pragniemy, aby przyjeżdżali oni ze względu na różnorodność, piękno miasta i jego zaplecze kulturalne – podkreśla.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Femke Halsema nie jest zwolennikiem wprowadzenia całkowitego zakazu używek w mieście, ale chce położyć kres ekscesom. Popiera ją w tym prokuratura, policja i część mieszkańców Amsterdamu. Zgodnie z propozycją, dostęp do coffee shopów mieliby tylko mieszkańcy Niderlandów posiadający kartę klubową, zaś liczba punktów sprzedaży marihuany zostałaby drastycznie ograniczona.

Kiedy faktycznie zakaz wejdzie w życie? Nie wiadomo. Decyzję w tej sprawie muszą podjąć miejscy radni z Amsterdamu. Wiadomo, że 30 proc. holenderskich coffe shopów znajduje się właśnie w stolicy. Są one otwarte nawet teraz – w dobie pandemii. Klienci mogą w nich zakupić zioło na wynos.

Źródło: https://www.tvp.info

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja