Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Leczenie medyczną marihuaną w Polsce jest legalne od 2017 roku. W związku z tym powstają kliniki, które specjalizują się w leczeniu tą rośliną. Gdzie się mieszczą? Ile kosztuje leczenie? Jak wygląda terapia? Zapraszamy do artykułu.

W Polsce mamy kilka klinik zajmujących się leczeniem (medyczną) marihuaną. Jest to skuteczna i naturalna forma dbania o nasz organizm. Skontaktowaliśmy się z większością z nich w celu zdobycia informacji na temat tego, jak wygląda taka terapia od do Z.

Chcę zostać pacjentem – co powinienem zrobić?

Jeśli chcemy podjąć leczenie konopiami indyjskimi, wystarczy że zadzwonimy do jednej z klinik (pełen spis podany jest na końcu artykułu). W zdecydowanej większości porani pierwszy wywiad zostaje przeprowadzony bezpłatnie. Może odbyć się online, telefonicznie bądź stacjonarnie, a czasem nawet i w domu pacjenta. Wtedy też zapada decyzja, czy kwalifikujemy się do leczenia, ponieważ nie wszystkie choroby przegrywają w walce z cannabis. Warto mieć dokumentację naszej choroby. Jeśli takowej nie mamy, lekarz podczas rozmowy stwierdzi, czy jest w stanie pomóc. Wszystko poszło po myśli? Wtedy jesteśmy umawiani na wizytę (już płatną) i rozpoczynamy kurację.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta w takiej klinice trwa około 60 minut. Podczas niej jeszcze raz jest przeprowadzany szczegółowy wywiad. Lekarz ustala indywidualny dobór odmiany suszu i dawkowania. Niektóre kliniki uczą waporyzacji, tłumaczą jak poprawnie zaciągać się urządzeniem. Jedna z porani ma nawet Vaporoom. Jest to pomieszczenie, w którym możemy doświadczyć waporyzacji pod opieką lekarza i ratownika medycznego oraz swoich bliskich. Jesteśmy wtedy pod kontrolą kardiomonitora, żeby nie było absolutnie żadnych obaw. Bez wątpienia obecność rodziny dla starszych ludzi jest dużym wsparciem. Według nas jest to świetny pomysł. Ta klinika sprzedaje też waporyzatory z certyfikatem medycznym po cenie hurtowej.

Kolejne wizyty

Długość terapii jest zależna od choroby. W przypadku łagodniejszych schorzeń, pacjent może uporać się z problemami nawet po zrealizowaniu pierwszej recepty. Przy poważniejszych przypadkach, terapia trwa dłużej.

Po pewnym czasie oczywiście są przeprowadzane jeszcze raz badania, żeby sprawdzić jak organizm reaguje na leczenie. Lekarz ponownie pyta o ważne kwestie i przepisuje odpowiednie dawkowanie i odmianę medykamentu. Jeśli czujesz zdecydowaną poprawę i wydaje Ci się, że możesz zaprzestać przyjmowania leku, koniecznie skonsultuj się ze swoim prowadzącym. Samodzielnie nie powinno się przerywać leczenia.

Zależnie od kliniki, można wykupić pakiet kilku wizyt – wtedy cena za pojedynczą jest niższa.

Pomoc od Wolnych Konopi

Wolne Konopie także współpracują z lekarzami specjalizującymi się w leczeniu medyczną marihuaną, a także przychodniami. Stowarzyszenie pomoże Ci umówić wizytę w placówce. Co musisz zrobić? Jak możemy przeczytać na stronie internetowej, naprawdę niewiele:

  • Przygotuj historię leczenia choroby lub papier świadczący o diagnozie jednostki chorobowej,
  • Przygotuj swój numer PESEL,
  • Wypełnij formularz,
  • Zainstaluj aplikację Whatsup na swoim telefonie,
  • Zgłoś chęć odbycia wizyty pisząc pod adres: pomocmedyczna@wolnekonopie.org,
  • Postępuj zgodnie z zaleceniami.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Spis klinik w Polsce [stan na 26.10.2020]

Mateusz Zbojna – autor pierwszego podcastu konopnego w Polsce Otwieramy Oczy

www.otwieramyoczy.pl

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja