Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

W Berlinie dzięki międzypartyjnej inicjatywie zdecydowano się przyjąć pilotażowy system częściowej legalizacji marihuany.

Stołeczni Socjaldemokracji, Zieloni oraz Partia Lewicowa zgodzili się na „kontrolowaną dystrybucję cannabis wśród dorosłych”. Posiadanie marihuany jest w Niemczech nielegalne, aczkolwiek posiadanie ilości poniżej 15g często pozostaje niekaralne.

Dzielnica berlińska Friedrichshain-Kreuzberg już wcześniej próbowała zalegalizować handel marihuaną, lecz została zablokowana przez Federal Institute for Drugs and Medical Devices. Miasto Berlin jest jednym z 16 stanów federalnych Niemiec z prawem wprowadzania własnej legislacji.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
Podoba ci się? Polub nas

Max Plenert z German Hemp Association powiedział: „Prawo jest ustalane na szczeblu federalnym, a to jest lokalna próba zmiany. Projekt pilotażowy ma swoje ograniczenia, a to jest próba wzniecenia dyskusji na temat zmian. Nie będzie miała masowego efektu na rynku narkotyków, ale wspólnie z innymi projektami pilotażowymi dotyczącymi narkotyków daje szansę na wskazanie politykom i prasie, że cały ten temat to nie jest jakaś wielka afera. A to już może dać kopa kolejnym zmianom”.

Źródło: Peter Walker, independent.co.uk

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

4 KOMENTARZE

      • Nie kracz, bo jeszcze wykraczesz 🙁 Powiedzmy że ta kadencja to medyczne konopie i brak kar za małe ilości, następna kadencja większe dozwolone ilości i parę krzaczków na własny użytek, a kolejna kadencja całkowita depenalizacja. O to się módlmy do Maryi Konopnej z Cafe De La Ostrava, o to walczmy!

Comments are closed.