CECF Konferencja konopna dla pacjentów

0
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Online wydarzenie „CECF Konferencja konopna dla pacjentów” to wydarzenie, które wprowadza nową jakość w przestrzeni konopnej oraz znacząco podnosi poziom wiedzy na temat medycznej marihuany wśród Polaków. Profesjonalna platforma CECF umożliwia wymianę poglądów oraz prezentację argumentów w zakresie poszczególnych zagadnień ze świata konopnego, dbając przy tym o komunikacje pomiędzy wszystkimi elementami łańcucha dostaw medycznej marihuany. Celem organizatorów jest promowanie konopi medycznych wśród pacjentów nieświadomych ich skuteczności, wsparcie i edukacja pacjentów oraz pomoc w uzyskaniu dostępu do medycznej marihuany poprzez kliniki i telemedycynę.

Medyczna marihuana zalegalizowana została w lipcu 2017 roku, jednak już wcześniej stosowana była przez pacjentów jako lekarstwo, które dostarczane było pacjentom z czarnego rynku. W wyniku legalizacji medycznej marihuany, pacjenci otrzymali możliwość leczenia się suszem konopi indyjskich, a lekarze zyskali prawo wypisywania recept, bez wyraźnych ograniczeń w zakresie chorób kwalifikujących się do takiej formy leczenia. Niestety, pacjenci oczekiwali na pierwszą dostawę medycznej marihuany aż do stycznia 2019 roku. Wtedy na rynku pojawił się nowy producent, który rozpoczął rozwój tego segmentu medycyny na leczenia.

Dziś okazuje się, że zmianie prawa w zakresie medycznej marihuany nie towarzyszyło wielotorowe działanie, mające na celu minimalizację negatywnych skutków dopuszczenia nowego surowca farmaceutycznego. Zarówno lekarzom, jaki farmaceutom, brakuje obecnie wiedzy na temat schematów leczenia konopiami indyjskimi. Błędy w procesie legislacyjnym, braki w dostępnych informacjach, niekompletna wiedza na temat medycznego zastosowania konopi na poszczególne choroby, a także niedostosowanie innych przepisów do nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii sprawiło, że każde ogniwo łańcucha dostaw w dalszym ciągu odczuwa negatywne skutki nieprzemyślanych zmian.

Konferencja Konopna CECF to wyjątkowa platforma umożliwiająca wymianę doświadczeń, identyfikację, a następnie eliminację problemów i ograniczeń, które nadal pojawiają się na drodze pacjentów stosujących lecznicze konopie. Najbliższa edycja wydarzenia, która odbędzie się już 9 – 10 października 2020 to kolejny krok w kierunku poprawy rzeczywistości pacjentów w Polsce.

Pierwszego dnia konferencji poruszone zostaną interdyscyplinarne problemy poszczególnych ogniw łańcucha dostaw. Dzień rozpocznie się od wprowadzenia w tematykę konopną oraz wpływu kannabinoidów na organizm człowieka za pośrednictwem układu endokannabinoidowego. Omówione zostaną zarówno formy medycznych produktów konopnych, jak i metody ich wytwarzania, sposoby spożywania oraz dawkowanie. Eksperci przyjrzą się tematyce stosowania Cannabis przez najmłodszych i najstarszych członków społeczeństwa, a także ocenią wpływ substancji psychoaktywnych na motorykę kierowców.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Zestaw praktycznych porad dla pacjentów stanowić będzie podstawę do stworzenia uniwersalnej ulotki, którą posługiwać się będą lekarze oraz farmaceuci rekomendujący terapię konopną swoim pacjentom.  Eksperci przeanalizują obecny status prawny, środowisko rejestracyjne, a także wszelkie wyzwania społeczne, które pojawiają się w kontekście dyskusji na temat medycznej marihuany w Polsce, uwzględniając przy ty rzeczywistość pacjentów w kontekście uzyskania recepty oraz dostępu do surowca, a także dysfunkcji w obecnym systemie prawnym oraz nadchodzących perspektyw zmian na szczeblu politycznym i społecznym.

Drugi dzień konferencji poświęcony zostanie dialogowi pomiędzy lekarzami a pacjentami w kontekście wsparcie w odnalezieniu odpowiedniej drogi leczenia medyczną marihuaną. Po porannej rozmowie o bezsenności, dowiemy się więcej na temat leczenia zaburzeń psychicznych, takich jak depresja oraz PTSD.  Specjaliści poszukują odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób poprawić można życie pacjentów chorych na nowotwory oraz osób cierpiących z powodu chemioterapii. Omówiony zostanie szczegółowo temat leczenia zaistniałych objawów chorób za pomocą medycznej marihuany. Lekarze odpowiedzą na pytania pacjentów neurologicznych cierpiących rdzeniowy zanik mięśni, stwardnienie rozsiane, epilepsję, migreny oraz bóle chroniczne. Każda osoba może sprawdzić, w jaki sposób konopie wpływają na łagodzenie postępu chorób cywilizacyjnych, takich jak astma czy tarczyca. Organizatorzy nie zapomnieli o osobach, które coraz częściej mówią o zbawiennym działaniu Cannabis na leczenie choroby Leśniowskiego-Crohna. Na koniec, eksperci pochylą się nad tematyką uzależnień wśród pacjentów stosujących medyczną marihuanę.

W konferencji udział wezmą eksperci doceniani na całym świecie za swoją wiedzę oraz wkład w rozwój medycznej marihuany w Polsce. Powitamy w sprawdzonym formacie internetowym konopnych ekspertów, reprezentantów przemysłu, wszystkich ogniw łańcucha dostaw – producentów, aptek, farmaceutów, urzędników, a także lekarzy, farmaceutów, przedstawicieli klinik oraz przede wszystkim – pacjentów, dla których powstaje to wyjątkowe wydarzenie.

Zapraszamy wszystkich do udziału w konferencji poświęconej problemom naszych najbliższych lub takich, które dotykają nas samych.

Szczegóły konferencji:

KIEDY: 9-10 października 2020, dwudniowa konferencja.

GDZIE: ONLINE.

WIĘCEJ SCZEGÓŁÓW O WYDARZENIU: https://www.cecf.eu/pl/2020-10-konopie-medyczne.

BILET Z RABATEM 40%: https://hopin.to/events/cecf-pacjentow?code=2544f494-4abf-4485-be89-1a90b341f4a3.

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja