Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Od Chemdog czy też rozpoczęła się bujna przygoda powstania całej gamy odmian marihuany. Chemdog wciąż jest odmianą marihuany pełną tajemnic i niedomówień i nie wiadomo, która z nich jest tak naprawdę prawdziwa.

Korzenie odmiany Chemdog

Źródeł odmiany Chemdog doszukiwać należy się… na jednym z koncertów. Na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Joebrand nazywany również „Wonkanobe” i Pbud poznali się na koncercie Grateful Dead czyli Chemdoga, który kupił od nich uncję zioła. Jakość tego zioła zaskoczyła Chemdoga tak pozytywnie, że wymienili się oni telefonami i nie długo później Chemdog kupił od nich kolejne 2 uncje.

Joebrand i Pbud wysłali kilka uncji Chemdogowi na wschodnie wybrzeże z którego pochodził. Jedna z uncji okazała się jednak lekko zapylona,  Chemdog znalazł w niej 13 nasion. Ze względu na wyjątkowo wysoką jakość marihuany, Chemdog postanowił spróbować wysiać nasiona i zobaczyć co z nich wyrośnie.

Chemdog wysiał pierwsze 4 nasiona z 13-stu które posiadał, z tych 4 sztuk aż 3 okazały się osobnikami żeńskimi które Chemdog oznaczył kolejno „chemdawg” (obecnie znany jako 91′ chemdawg), „chemdawg a” (obecnie znany jako chemdawg’s sister) oraz „chemdawg b”.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Rozkwit odmiany Chemdog

Po upływie czasu Chemdog wraz ze swoją dziewczyną zdecydował się na wysianie kolejnych 3 z 13 nasion znalezionych w jednej z uncji marihuany zakupionej od Wonkanobe i Pbud’a. Rośliny odpowiednio oznaczyli literami „C”, „D” i „E”, „E”. Według Chemdoga wersja „C”, okazała się rośliną bezwartościową w przeciwieństwie do „D”, które zostało uznane za wyjątkowy okaz i zachowane przez Chemdoga.

Chemdog i Joebarand spotkali się ponownie. Chemdog przekazał mu 4 z ostatnich 6 sztuk nasion które Joe wysiał, były to Chemdawg 1-4. Numer 4 został uznany najbliższym oryginału, i został uznany „keeperem” który do dnia dzisiejszego krąży wśród hodowców na niemal całym świecie w postaci klona. Nazywa się on „reunion pheno” – nazwa wzięła się od ponownego spotkania się Chemdoga i Joebrand’a.

W 1992 roku JJ NYC (obecnie właściciel Top-Dawg Seeds), znany również jako JJ Edwards, poznał się z growerem/breederem o pseudonimie „Weasel” w Central Parku. Weasel w okolicach 1992-1993 poznał się z Chemdogiem na koncercie zespołu Phish. Weasel kupił od niego klony które zabrał z sobą do Nowego Jorku. Były to klony: Mass Super Skunk i Chemdog 91, którego nazwę zmienił na „Diesel”, z tych klonów powstały później słynny Sour Diesel oraz Under Dawg.

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja