Co to jest THC i jak działa?

0
co to jest thc
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

THC znany jako Tetrahydrokannabinol jest to substancja chemiczna zawarta w marihuanie, która ma działanie psychotropowe. THC ma wpływ na ludzkie zachowanie poprzez łączenie się z receptorami komórek nerwowych, które w rezultacie powodują zmiany zachowania. Receptory kanabinoidowe są umieszczone w częściach mózgu odpowiedzialnych za zapamiętywanie koordynacje, myślenie, odczuwanie przyjemności i czasu. THC może złagodzić ból, jednak nie połączy się z receptorami jak ma to miejsce w przypadku opioidów takich jak morfina, heroina i innych narkotyków wytwarzanych z nasion maku.

THC powoduje stan euforyczny poprzez stymulowanie komórek mózgu, które w rezultacie wyzwalają dopaminę. THC ma także wpływ na to jak mózg przetwarza nowe wspomnienia, może powodować halucynacje, złudzenia a także może mieć wpływ na to jak myślimy. Związek chemiczny THC jest także znany z tego, iż wzmaga łaknienie. Powoduje również ogólne rozluźnienie mające wpływ na zmysł smaku, wzroku oraz słuchu, może również powodować zmęczenie a także łagodzi symptomy agresji.

Marihuana i medycyna

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Cały czas trwa debata na temat zastosowania marihuany w medycynie. Lekarze wypowiadający się w imieniu FDA (Agencji Żywności i Leków) na kongresie w 2004 roku stwierdzili, iż jest bardzo trudno zbadać marihuanę pod względem bezpieczeństwa oraz efektywności ponieważ aktywne związki chemiczne zawarte w roślinach mogą się różnic, co niewątpliwie jest problemem dla przyszłych pacjentów zażywających marihuanę. Dodali oni także, iż FDA będzie otwarta na naukowe badania w kierunku zastosowania marihuany w celach medycznych.

dzialanie thc na mozg

Gdzie jest THC?

THC jest jednym z wielu składników uzyskiwanych z części reprodukcyjnej marihuany. Gdy THC jest wystawione na działanie powietrza rozpada się na kanabinoidy, które powodują efekty psychologiczne.
Poziom THC w marihuanie zależy od sposobu jej hodowli. Konopia która zawiera najmniejszą ilość THC używana jest do produkcji tkanin. THC może być syntetycznie oddzielone z marihuany do celów produkcji leków.

Co znaczy Marihuana?

Słowo marihuana pochodzi znaczy „Maria” (Mary) i „Juana” (Jane). Słownik Oxford podaje, że słowo pochodzi z języka Nahuatl i oznacza więźnia.

Marihuana jako narkotyk

Kiedy jest ona używana jako narkotyk, może przybierać różne formy – suszu, proszku, żywicy lub oleju. Istnieje wiele potocznych nazw związanych z marihuaną są to: dżoint, skręt, blant, ziele, zielsko, zioło, grass, marycha, trawa, hasz, maryśka, skun, gandzia, samosieja, afgan, kolumbijka

Konopie Indyjskie

Marihuana jest powszechnie znana jako nielegalny narkotyk sprzedawany na ulicy. Jest ona rolowana jak papieros w jointa, palona w szklanym naczyniu, dodawana do pokarmów czy też parzona jak herbata. Aby marihuana miała działanie psychoaktywne potrzebne jest przynajmniej 10 mikrogramów THC na każdy kilogram ciała człowieka.
Formy występowania i sposoby przyjmowania

Marihuana najczęściej przyjmowana jest drogą wziewną – poprzez palenie jej suszu – kwiatostanu, łodygi oraz liści konopi indyjskiej. Inne formy przyjmowania marihuany zawierają:
• Haszysz – żywica krzewu konopi która może być żuta lub palona.
• Olej haszyszowy – może być palony, konsumowany lub wdychany. Pochodzi z rozpuszczalnych surowców z konopi i ma wysoki poziom skoncentrowanego oleju.
• Żywica – pochodzi z akumulacji pozostałości, skroplonych na naczyniach używanych w czasie palenia marihuany. W większości wypadków możliwe jest odparowanie zawartości naczynia i odzyskania żywicy.

Medyczna marihuana

Wiele badań wskazuje jak wiele pozytywnych efektów ma używanie konopi indyjskich w celach medycznych:
• Marihuana poprawia smak i apetyt u pacjentów z rakiem
• Marihuana zmniejsza symptomy długotrwałego bólu neurotycznego. Jest to z reguły ból spowodowany urazem układu nerwowego.
• Marihuana może uśmierzyć ból po urazie
• Chemikalia zawarte w marihuanie pomagają zwolnić rozrost raka prostaty.
• Substancje zawarte w marihuanie pomagają łagodzić zapalenie skóry.
Bieżące i przyszłe badania będą kontynuowane przez naukowców i specjalistów którzy będą badać marihuanę pod kątem pozytywnych skutków wpływu na zdrowie człowieka.

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja