Apel „The New York Times”: Znieść prohibicję!

0
New York times za legalizacją marihuany
Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

13 lat zajęło Stanom Zjednoczonym, aby znieść zakaz picia alkoholu. 13 lat, w których ludzie nadużywali alkoholu, praworządni obywatele stawali się przestępcami, gdzie syndykaty przestępcze powstawały i rozkwitały. Minęło już 40 lat od kiedy kongres przegłosował zakaz spożywania marihuany, wyrządzając tym samym krzywdę społeczeństwu, zakazując spożycia substancji znacznie mniej niebezpiecznej niż na przykład alkohol… a prohibicja marihuany wciąż trwa.

Nie ma niestety właściwej odpowiedzi na uzasadnione obawy w stosunku do używania marihuany. Nie ma ich niestety również w stosunku do nikotyny czy alkoholu i jak uważamy pod każdym względem tj. oddziaływania na zdrowie, społeczeństwo oraz w stosunku do przestrzegania prawa, wszystko przemawia za narodową legalizacją marihuany. Taka decyzja spadnie na każdy stan osobno – czy zalegalizować marihuanę do celów medycznych czy do celów rekreacyjnych. Społeczne koszty związane z marihuaną są kolosalne. W 2012 roku aresztowano 658 000 ludzi za posiadanie marihuany, porównując do 256 000 aresztowanych za posiadanie kokainy, heroiny i ich pochodnych. Co gorsza, wynik ten ma tło rasistowskie, opierając się na młodych czarnych mężczyznach rujnujących swoje życie i tworzących nowe pokolenie kryminalistów.

Cały czas prowadzona jest zagorzała debata nad zdrowotnymi skutkami spożycia marihuany, aczkolwiek dowody ukazują, iż uzależnienie jest najmniejszym problemem, szczególnie porównując marihuanę do innych używek takich jak alkohol czy nikotyna. Umiarkowanie w używaniu marihuany nie wydaje się powodować żadnych negatywnych skutków zdrowotnych dla dorosłych ludzi. Jednakże istnieją uzasadnione obawy co do używania marihuany przez nieletnich, szczególnie jeżeli chodzi o rozwój mózgu młodych ludzi. Z tego powodu, spożycie marihuany powinno być dozwolone po ukończeniu 21 roku życia. Zalegalizowanie marihuany, stworzenie systemu produkcji, sprzedaży, będzie na pewno skomplikowane, aczkolwiek nie ma problemów nie do rozwiązania i dawno można byłoby zapomnieć o tym wszystkim, gdyby nie zakaz wprowadzony 40 lat temu.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
Promocja
Promocja
Promocja
Promocja