Medyczna Marihuana zapobiega ZSP!

0
medyczna_marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Naukowcy twierdzą, iż podanie pacjentom medycznej marihuany krótko po traumatycznym wydarzeniu może pomóc zapobiec Zespołowi Stresu Pourazowego (ZSP). Naukowcy z Uniwersytetu Haifa z Izraela w badaniach na szczurach odkryli, iż podając im syntetyczną marihuanę lub kanabinoid udało się pomóc zapobiec ZSP spowodowanego zarówno przez traumatyczne wydarzenie, jak i poprzez bodziec je przypominający, tak więc medyczna marihuana zapobiega ZSP! Szacuję się, iż 3% populacji cierpi na ZSP w pewnym momencie swojego życia włączając w to kombatantów wojennych, więźniów oraz ofiary przestępstw.

Naukowcy: Nachshon Korem oraz Irit Akirav twierdzą: „ Wyniki tego badania pomogą zrozumieć podstawy funkcjonowania mózgu i pokazać jak pozytywny wpływ ma konopia indyjska na ZSP. Dodatkowo twierdzą oni, iż istnieje wyraźna potrzeba przeprowadzenia badań na ludziach, aby poznać potencjalne sposoby do przeciwdziałania rozwojowi ZSP oraz zaburzeń lękowych w reakcji na traumatyczne przeżycia.” We wcześniejszych badaniach Akirav odkrył, iż podanie marihuany w krótkim czasie po traumatycznym wydarzeniu zredukowało stres pourazowy u szczurów.

W swoich ostatnich badaniach zespół badał czy jest możliwe zredukowanie stresu pourazowego następującego po bodźcu przypominającym traumatyczne wydarzenie. „Innymi słowy, konopie indyjskie spowodowały, iż bodziec przypominający traumatyczne wydarzenie całkowicie zniknął” twierdzili naukowcy, jednocześnie dodali iż kanabinoidy zawarte w marihuanie zapobiegają formowaniu się i zapamiętywaniu traumatycznych wspomnień. Wyniki badań wskazują na to, iż łączność w obwodach neuronalnych mózgu zmienia się po przeżyciu traumy i właśnie przez podanie kanabinoidów przeciwdziała się powstawaniu tych zmian. Dlatego też, badania te mogą się przysłużyć przyszłym próbom użycia kanabinoidów ludziom w celu przeciwdziałania powstawaniu Zespołu Stresu Pourazowego.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
Promocja
Promocja
Promocja
Promocja