Czy rekreacyjne palenie zioła szkodzi? Nowe badania

0
Według kanadyjskich naukowców osoby palące rekreacyjnie konopie indyjskie są bardziej narażone na to, że trafią do szpitala niż ci, którzy od zioła stronią. Badania na 15 tysiącach Kanadyjczyków przeprowadził BMJ Open Respiratory Research.
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Według kanadyjskich naukowców osoby palące rekreacyjnie konopie indyjskie są bardziej narażone na to, że trafią do szpitala niż ci, którzy od zioła stronią. Badania na 15 tysiącach Kanadyjczyków przeprowadzone zostały przez BMJ Open Respiratory Research.

Naukowcy zdiagnozowali ten problem na podstawie badań wśród 15 tysięcy Kanadyjczyków w różnym wieku. Z obserwacji badaczy wynika, że osoby palące zioło rekreacyjnie miały znacząco większe ryzyko, żeby trafić na pogotowie albo zostać hospitalizowanym.

Niepożądane objawy po ziole

Palący konopie indyjskie, jak wynika z przeprowadzonych badań, są o 22 proc. bardziej narażeni na wizyty na ostrym dyżurze i hospitalizację, niezależnie od wieku czy też płci. Dolegliwości, które najczęściej dotykały palących zioło to cięższe urazy ciała u 15 proc. osób, problemy z oddychaniem u 14 proc. i dolegliwości żołądkowo-jelitowe u 13 proc. przebadanych.

W efekcie naukowcy zaprzeczają aktywistom konopnym, że rekreacyjne palenie konopi  jest w pełni bezpieczne i uważają, że należy je ograniczyć. Warto jednak dodać, że badania miały wyłącznie charakter obserwacyjny, co potwierdzają sami naukowcy.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Dlatego wyniki badań nie są jednoznaczną podstawą do tego, żeby stwierdzić, że rekreacyjne palenie zioła zwiększa liczbę hospitalizacji.

Źródło: https://www.money.pl

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja