Darmowe zioło! Oregon świętuje legalizację marihuany

0
Oregon rozdaje zioło

Legalne zioło, nielegalna sprzedaż? Jest rozwiązanie: marihuana ZA FREE.

Od 1 lipca 2015 r. według prawa stanu Oregon każda osoba, która ukończyła 21 lat może posiadać marihuanę do celów rekreacyjnych. Można też ją legalnie uprawiać – pod warunkiem, że liczba roślinek na mieszkanie nie przekroczy 4 i są one z dala od widoku publicznego. Jest jednak jeden poważny problem – na razie, przynajmniej do końca 2016 r., konopi nie można zakupić legalnie w sklepie – sprzedaż i kupno marihuany rekreacyjnej są wciąż zabronione.

Darmowe sadzonki marihuanySytuacja jest więc dość dziwna – zioło jest legalne, ale nie można go nigdzie legalnie kupić. Zwolennicy pełnej legalizacji znaleźli jednak zgodne z prawem rozwiązanie problemu – w lipcowych wydarzeniach promujących nowe prawo świętują legalizację po prostu rozdając susz i nasiona marihuany zupełnie za darmo. Wprawdzie wstęp na większość imprez nie jest darmowy, ale każdy uczestnik w zamian za bilet za 40 $ może odebrać pakiet aż 7 gramów marihuany, pochodzącej od sprawdzonych hodowców odpowiedzialnych za dostawę medycznej marihuany w stanie Oregon.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Organizatorem wydarzeń jest National Organisation for the Reform of Marijuana Laws (NORML) czyli organizacja, której celem jest przekonanie opinii publicznej do konieczności zniesienia zakazu używania konopi. W ciągu kilku dni chcą rozdać jak najwięcej nasion i zioła głównie by uświadomić dorosłym palaczom konieczność pozyskiwania marihuany z bezpiecznego źródła a tym samym utrudnić osobom działającym na czarnym rynku czerpanie korzyści z nowowprowadzonego prawa. „To dużo więcej niż darmowe zioło” twierdzą organizatorzy. „W ten sposób tworzymy historię.”

Źródło: Brad Tuttle, Time