Dekryminalizacja marihuany w Filadelfii

1
Filadelfia marihuana zdekryminalizowana
Posiadanie do 30 gramów marihuany nie będzie narażało użytkowników na sankcje karne.
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Burmistrz Filadelfii Michael Nutter podpisał rozporządzenie znoszące sankcje karne za posiadanie do 30 gramów marihuany.

”Nie godzę się na użycie marihuany – wciąż jest nielegalna” jak czytamy w wydanym oświadczeniu, ”Ale kara musi być współmierna do winy, a zmiany te są podyktowane zdrowym rozsądkiem i wpłyną pozytywnie na wielu mieszkańców Filadelfii.”

Zgodnie z nowym prawem, sprawcy wykroczenia, którzy nie dopuścili się aktów przemocy nie będą trafiać do aresztu, a kary pieniężne wyniosą 25 dolarów za posiadanie i 100 dolarów lub nawet do 9 godzin prac społecznych za palenie w miejscach publicznych.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Warto wspomnieć, że pomimo iż nastąpiła dekryminalizacja marihuany w Filaelfii, wciąż jednak możemy trafić za kratki za posiadanie powyżej 30 gram marihuany, za jej rozprowadzanie, prowadzenie pod jej wpływem lub nie złożenie stosownego wyjaśnienia gdy zatrzyma nas funkcjonariusz policji. Miasto podkreśla również, że zgodnie z prawem stanowym i federalnym, inne podmioty egzekwujące prawo wciąż mogą aresztować mieszkańców za posiadanie i używanie zioła.

Miasto ogłosiło również, że rozpocznie kampanię społeczną informującą o nowo obowiązujących karach oraz o dostępnych formach terapii i leczenia uzależnień, by ”edukować mieszkańców miasta w kwestiach wpływu i konsekwencji, z jakimi wiąże się używanie marihuany oraz pokazywać gdzie szukać pomocy w pokonaniu nałogu” deklaruje burmistrz.

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

1 KOMENTARZ

Comments are closed.