Marihuana medyczna – przyszłość wolna od bólu

0
inhalator_syque
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Przepisywanie przez lekarzy recept na „jointy” może wkrótce przejść do historii, jeśli w życie zostanie wprowadzone przedsięwzięcie Syqe Medical Ltd. Rząd USA poparł rozruch, który jest następstwem izraelskiego ekosystemu państwowo usankcjonowanych recept i badań nad medyczną marihuaną. Opracowany został ręczny inhalator, który odparowuje maleńkie granulki marihuany w dawkach tak małych jak 1 miligram, by dać lekarzom większą kontrolę nad leczeniem.

Pomimo rosnącej liczby użytkowników w rozwijającej się liście terytoriów i krajów, marihuana medyczna wciąż walczy o powszechną akceptację w dużej mierze dlatego, iż lekarze nie są w stanie precyzyjnie dobrać dawki tak, jak są dobierane przy innych farmaceutykach. Prowadzi to do eksperymentów pacjentów z papierosami z konopi indyjskiej, parownikami i produktami spożywczymi, które ostatecznie dobierane do pacjenta są na zasadzie metody prób i błędów.

Inhalator Syqe jest opracowany w taki sposób, aby dać lekarzom i pacjentom narzędzia, które pozwolą na udoskonalenie doznań optymalnych dla użytkowników medycznych poprzez zapewnienie wystarczającej do uśmierzenia bólu ilości konopnych środków chemicznych, unikając przy tym efektu bycia na haju, co powoduje utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

„Jesteśmy w stanie w bardzo precyzyjny sposób manipulować ludzką psychiką” powiedział założyciel i szef Syqe Medical, Perry Davidson. „Lekarz może przepisać receptę, która jest idealnie dostosowana i zindywidualizowana do potrzeb leczenia danego pacjenta, przy czym nie ma sytuacji, w której się „trafi” bądź „spudłuje” , tylko bardzo bliskie, prawie 100% trafienie idealnego dozowania, którego wymaga konkretny pacjent.

inhalator syque

Pan Davidson współtworzył rozruch izraelskiego ekosystemu państwowo usankcjonowanych recept i badań nad medyczną marihuaną i obserwował rozwój sytuacji, porównując ją do sytuacji w Stanach Zjednoczonych. Z ponad 20,000 usankcjonowanych publicznie użytkownikami, Izrael jest jednym z kilku krajów poza Stanami Zjednoczonymi, w którym użytek marihuany medycznej wzrasta a finansowane publicznie badania rozkwitają.

Izrael, jak stwierdził pan Davidson, jest w czołówce krajów, w których kwitnie medycyna zajmująca się stosowaniem medycznej marihuany. Podobnie, jak w Stanach Zjednoczonych, instytucje sprawujące kontrolę niezawodnej, standardowej metody do stosowania leku w sposób prawidłowy.

Izraelskie służby zdrowia przyglądają się postępom czynionym przez Syqe Medical, zaś Perry Davidson jest chętny, aby wprowadzić inhalatory do szpitala, przeprowadzając w ten sposób badania pilotażowe- są to plany, które firma ma zamiar wprowadzić w życie do końca roku. Główny urząd „Chief Scientists” w Izraelu już przez ostatnie trzy lata przeznaczył 1 milion dolarów na badania i stypendia.

Inhalator wielkości dłoni załadowany jest granulkami konopi. Inhalator posiada zaledwie ułamek konopi, która normalnie przepisywana jest pacjentowi na miesiąc, co zdecydowanie utrudnia odsprzedanie go na czarnym rynku.

skutecznośc inhalatora medycznego

Inhalator zbiera bardzo dobre opinie w świecie naukowym, m.in. we wrześniowym wydaniu Journal of Pain and Palliative Care Pharmacology, w którym to recenzja nastraja bardzo optymistycznie. Urządzenie, które wciąż wymaga dalszych badań, jest opisane jako „metoda farmaceutycznego dozowania konopi, która polega na bardzo potrzebnym leczeniu w ograniczonym arsenale efektywnych terapii w leczeniu przewlekłego bólu”, napisał w czasopiśmie Elon Eisenberg, dyrektor Pain Unit at Haifa’s Rambam Hospital.

Zanim rozwiązanie to trafi do Izraelskich szpitali, Syqe Medical ma nadzieję zebrać od 10 do 15 milionów dolarów, w tym część miałaby pochodzić od inwestorów w Stanach Zjednoczonych, które to firma uważa za swój główny rynek w przyszłości. Firma cytuje badania, które prognozują, iż rynek w USA wzrośnie o 8 razy, osiągając kwotę 10 miliardów dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat, a medyczna marihuana stanie się hitem.

„Widzimy to jako wyzwanie”, powiedział Davidson, „Jeśli tylko możemy to odblokować… wierzymy, że sprawimy, iż marihuana stanie się powszechnie stosowanym lekiem i sprawimy, że dla lekarzy komfortowym będzie używanie jej”.

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja