Jak leczy marihuana?

3
lekarstwo na wszystko thc
GanjaFarmer
GanjaFarmer
GanjaFarmer
GanjaFarmer

To przełomowe czasy: zakazana i rzekomo niebezpieczna roślina – konopie – okazuje się być produktem o niedoścignionym działaniu leczniczym i terapeutycznym. Oto kilka słów o tym, jak marihuana wpływa na ciało i umysł i co sprawia, że jest skutecznym lekarstwem na całą gamę dolegliwości.

Kannabinoidy to słowo klucz (np. THC czy CBD) to produkowane przez kwiaty konopi związki chemiczne, które przynoszą ulgę przy objawach wielu dolegliwości, takich jak bóle, nudności czy zapalenia. Jak działają? Po prostu imitują składniki, które naturalnie powstają w ciele człowieka – endokannabinoidy, a których zadaniem jest dążenie do uzyskania i utrzymania stanu zdrowia i równowagi w organizmie przez pośrednictwo w komunikacji między komórkami. Nieprzyjemne objawy dają o sobie znać, gdy w układzie endokannabinoidowym pojawi się problem. Gdy sięgniemy po konopie, kannabinoidy łączą się z receptorami w mózgu (głównie THC) i ciele (głównie CBD). W zależności od rodzaju kannabinoidu uzyskujemy różny efekt.

Właśnie takie działanie kannabinoidów stanowi klucz do medycznego podejścia do konopi. Rezultaty badań są na tyle obiecujące, że produkuje się już syntetyczne leki kannabinoidowe, takie jak Marinol, Nabilone czy Sativex. Mają dowiedzioną skuteczność, choć wiadomo, że naturalne konopie są o wiele bogatsze w lecznicze substancje.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
zestawienie właściwości medycznych marihuany
Wykaz dolegliwości, które są leczone medyczną marihuaną

Konopie zawierają przynajmniej 85 rodzajów kannabinoidów, z których wiele ma potwierdzone działanie medyczne. Hodowcy pracują nad różnymi odmianami konopi, z których każda ma inne stężenie i zestaw różnych kannabinoidów. Jakie odmiany mogą pomóc na wasze dolegliwości? Oto przydatne zestawienie kannabinoidów, które pomagają w niwelowaniu dolegliwości związanych z nastrojem, bólami, zaburzeniami odżywiania, snu, zaburzeniami neurologicznymi i innymi chorobami.

Źródło: Bailey Rahn, Leafly

3 KOMENTARZE

    • Podaliśmy źródło, więc wszystko jest zgodnie z prawem. Przy okazji serdecznie pozdrawiamy redaktora Faktów Konopnych i dziękujemy za zainteresowanie naszym portalem oraz kolejny komentarz:)

  1. „…produkuje się już syntetyczne leki kannabinoidowe, takie jak Marinol, Nabilone czy Sativex”. Sativex nie jest syntetykiem: to całkowicie naturalny wyciąg z marihuanowego suszu (ekstrakcja płynnym dwutlenkiem węgla).

Comments are closed.