Jakie są perspektywy przyszłości rozwoju przemysłu konopnego, takie jak prognozy rynkowe, nowe technologie i badania naukowe?

0
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Jaka jest przyszłość branży konopnej? Czy uprawy konopi przemysłowych są coraz bardziej popularne? I wreszcie jak to wszystko przekłada się na produkty na bazie konopi siewnych? Z tego artykułu dowiecie się nie tylko więcej o potencjale i przyszłości polskiej branży konopnej, ale także o tym jakie w tej chwili jest, a także jakie będzie zastosowanie konopi.

Wzrost zainteresowania przemysłem konopnym na świecie

Popularność upraw konopi przemysłowych w połowie XX wieku spadała wraz rozwojem przemysłu i postępem w medycynie. Jednak przełom wieku XX i XXI to czas odczarowywania konopi włóknistych oraz konopi indyjskich.

W tej chwili uprawa konopi zaczyna przeżywać boom szczególnie za Oceanem, gdzie marihuana w kolejnych stanach zjednoczonych jest legalizowana nie tylko do celów medycznych, ale także celów rekreacyjnych.

A jak wiadomo to USA nadaje i napędza światowe trendy. Efekt? Uprawę konopi przemysłowych w Europie podejmuje coraz więcej rolników, również ci z Polski, gdzie tradycje konopne są bardzo bogate.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Zeszłoroczna nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przyczyniła się do tego, że również marihuana medyczna, która jest legalna nad Wisłą, będzie uprawiana pod kontrolą państwa oraz wyznaczonych do tego podmiotów takich jak np. Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich z Poznania. To duża szansa m.in dla polskich firm z branży takich jak np. nasionamarihuany.pl

Szacunki i prognozy rozwoju rynku produktów konopnych w nadchodzących latach

Konopie włókniste mają szerokie zastosowanie zarówno w branży spożywczej, w sektorze oferującym kosmetyki konopne oraz w produkcji suplementów diety takich jak m.in. coraz bardziej popularny w Polsce i niemal w całej Europie olej CBD.

Wartość rynku CBD zresztą w Europie, tylko w 2020 roku wyniosła 359 mln USD. W najbliższych latach ta kwota ma przekroczyć 3 mld USD. Z kolei w Polsce areał konopi zwiększył się o prawie 100 proc.

Polscy rolnicy coraz częściej decydują się na uprawę konopi przemysłowych, co w naszym kraju przekłada się szerokiej dostępności produktów z tych roślin.

Nowe technologie w przemyśle konopnym – perspektywy i korzyści

Uprawa konopi przemysłowych jest bardzo perspektywiczną i przynosi szereg korzyści. Wszystko dlatego, że rośnie popularność i popyt na produkty zawierające konopie, poczynając od suplementów, a kończąc na produktach spożywczych.

Kolejny aspekt to wzrost dochodów w rolnictwie ze względu na wysoką rentowność uprawy poprzez wysokie ceny surowców konopnych przy niskich kosztach hodowli konopi. I wreszcie ostatnia korzyść to wzrost dochodów podatkowych państwa ze względu na stały rozwój na rynku konopnym.

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja