Kalifornia wybrała marihuanę

0
głosowanie nad legalizacją marihuany w USA
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Kalifornia, Nevada i Massachusetts – głosami obywateli te trzy stany zalegalizują marihuanę rekreacyjną. Dwa kolejne medyczną.

Kalifornia marihuana rekreacyjna

Ten dzień przejdzie do historii Ameryki jako dzień, w którym po najwyższy urząd w państwie sięgnął kontrowersyjny miliarder Donald Trump. Jednak mieszkańcy  stanów Kalifornia, Nevada i Massachusetts dokonali jeszcze jednego wyboru – zagłosowali za legalizacją marihuany rekreacyjnej. To dla wielu jedyna pozytywna wiadomość dzisiejszego dnia.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
Podoba ci się? Polub nas

Głosowanie odbyło się podczas wyborów prezydenckich. Trzy stany – Kalifornia, Nevada i Massachusetts zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych (posiadanie, spożycie i hodowlę) dla osób powyżej 21. roku życia. Dalej nieznane są wyniki głosowanie w stanie Maine. Mieszkańcy Arizony zagłosowali przeciw.

Ponadto, mieszkańcy Florydy i Dakoty Północnej chcą legalizacji marihuany medycznej.

legalizacja marihuany w Stanach Zdjednoczonych

Władze Kalifornii już zapowiedziały, że wpływy z legalizacji marihuany zasilą programy skierowane do młodzieży, działania na rzecz ochrony środowiska i pomogą skuteczniej egzekwować prawo stanowe. Przypomnijmy, że to właśnie ten słoneczny stan był jednym z pierwszych, który zalegalizował marihuanę medyczną już w 1996r.

Nowe prawo ma wejść w życie w grudniu.

Źródło: bbc.com

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja