Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

Kanada ostrzega swoich obywateli przed kupowaniem legalnej marihuany za pośrednictwem kart debetowych czy kredytowych. Płacenie gotówką jest zdecydowanie bezpieczniejsze i zapewnia, że ich „wrażliwe” dane osobowe nie będą przechwytywane przez inne kraje, które użytkownikom marihuany mogą zakazać wstępu na ich terytoria.

Chociaż komisarz ds. Ochrony Prywatności nie wymienia Stanów Zjednoczonych z nazwy, zwraca uwagę, iż konopie indyjskie, zgodnie z prawem federalnym są nadal nielegalne w USA. Z tego powodu kanadyjscy konsumenci konopi są coraz częściej odrzucani przez amerykańską służbę celną.

Kanada w pełni zalegalizowała marihuanę rekreacyjną w październiku, po dwuletnim okresie rządów premiera Justina Trudeau o czym pisaliśmy tutaj

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Lepiej płacić gotówką

„Marihuana jest nielegalna w większości państw poza Kanadą” – czytamy w poradniku na stronie internetowej komisarza ds. Ochrony Prywatności w Kanadzie.

„Dane osobowe użytkowników konopi są zatem bardzo ‘wrażliwe’. Niektóre kraje mogą odmówić wstępu osobom, które kupiły marihuanę. Nawet jeżeli zrobiły to zgodnie z prawem” – czytamy dalej w oświadczeniu.

W dalszej części poradnika, obywatele Kanady mogą przeczytać aby nie podawali więcej informacji niż to konieczne a płatności dokonywane gotówką. Dokument informuje również sprzedawców o obowiązku ochrony danych osobowych.

Każdego dnia około 400 000 Kanadyjczyków przekracza granicę z USA. Mimo że konopie indyjskie są legalne w niektórych stanach USA, według prawa federalnego sa nadal nielegalne. Dlatego przekraczanie granicy z marihuaną jest również nielegalne.

Źródło: ”independent.co.uk”

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja